کد خبر: 741291 A

لاریجانی در پاسخ به تذکر پژمان‌فر:

نماینده مردم مشهد گفت: امروز با توجه به مشکلی که در حوزه گوشت کشور داریم باید موضوع قاچاق پیگیری و از خروج دام زنده جلوگیری شود. گزارشی به دست بنده رسیده است که دام زنده مولد قاچاق می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر ماده ۹۹ آئین نامه داخلی مجلس گفت: همان طور که مستحضر هستید در آئین نامه تشکیل جلسات و رعایت ترتیب جلسات به عهده رئیس جلسه است.

وی افزود: همانطور که می دانید برای برگزاری جلسات مجلس هم وقت بسیاری گذاشته می شود و هم بسیاری از مسائل متعدد است که در نوبت قرار گرفته است، گاهی عمر مجلس می گذرد و نهایتا به دلیل جلسات ما نمی توانیم برخی مسائل را بررسی کنیم. امروز ما در حوزه های انتخابیه بودیم از جمله خود بنده و خودمان را رساندیم به مجلس اما می گویند که هیات رئیسه تصمیم گرفته که فردا جلسه ای نباشد. این یک تذکر بنده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز با توجه به مشکلی که در حوزه گوشت کشور داریم باید موضوع قاچاق پیگیری و از خروج دام زنده جلوگیری شود. گزارشی به دست بنده رسیده است که دام زنده مولد قاچاق می شود.  

وی افزود: نکته دیگر خروج گندم است و موضوع پیش خرید کردن گندم است، آقای دکتر موضوع گندم خیلی با گوشت متفاوت است و به نان مردم مربوط می شود و غذای اصلی مردم است. اگر دولت با این برنامه ای که دارد و هیچ تکلیفی نسبت به این موضوع ندارد اگر دولت برنامه ریزی نکند و از آن طرف دلال ها گندم را پیش خرید می کنند، ما با مشکل مواجه می شویم.

نماینده مردم مشهد در مجلس ادامه داد: ما وقتی به آقایان تذکر می دهیم می گویند نگران نباشید ما گندم را وارد می کنیم، ما می گوییم همان قیمتی که می خواهید وارد کنید را به کشاورزان بدهید چرا امروز قیمت تضمینی گندم با ۱۶۰۰ تومان می بندند و نامه ای هم نوشته شده است که باید ۲ هزار تومان باشد اما متاسفانه این کار عملی نشد.

علی لاریجانی در ادامه گفت: در مورد نگرانی که شما می فرمایید در موضوع گوشت و گندم و همین طور قاچاق دام مولد درست است، تصمیماتی هم گرفته شده است.

رئیس مجلس ادامه داد: هم در شورای عالی امنیت ملی تصمیم گیری شد و به سپاه پاسداران هم در بعضی بخش ها مسئولیت داده شد که با قاچاق مبارزه کنند و با نیروی انتظامی در این رابطه همکاری کنند و در این موضوع تصمیم گیری شده است و باید ببنیم ساز و کار آن چگونه است.

پژمان فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر