کد خبر: 741273 A

حسن بیگی در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس دهم گفت: قوه قضائیه با همه رانت خواران و کسانی با انواع و اقسام شعارهای گوناگون در حق مردم ظلم می کنند و با صهیونیست ها و آمریکایی ها همراه هستند محکم برخورد کند که در آینده دزدی و فساد کمتر شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، ابوالفضل حسن بیگی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: این روزها مطالب زیادی پیرامون خشکسالی، به ویژه خشکسالی ۱۶ استان کشور مطرح است که متاسفانه هر روز شرایط سخت تر می شود و مردم این استانها را وادار می کند از شهر و کاشانه خود مهاجرت جبری کنند. فضای مجازی مخرب به رای مجلس انتقاداتی وارد کرد من از اعضای کمیسیون تلفیق و مجلس و از شورای نگهبان که مصوبه مجلس را تایید کرد، کمال تشکر دارم.

نماینده مردم دامغان در مجلس دهم شورای اسلامی، با بیان اینکه مقایسه دریای مازنداران با دریاچه ارومیه مع الفارغ است ادامه داد: همه می دانیم دریای مازندران ۷۸ هزار میلیارد متر مکعب مساحت دارد اما مساحت ارومیه ۳۳ میلیارد مترمکعب است، طول متوسطه دریاچه خرز هزار کیلو متر و طول متوسط ارومیه ۹۵ کیلومتر، عرض دریاچه خزر ۳۰۰ کیلومتر و عرض ارومیه ۲۲ کیلومتر است، عمق دریای خزر هزار و ۶۰ کیلومتر اما عمق دریاچه ارومیه بین ۹ تا ۱۱ کیلومتر محاسبه شده است، ورودی دریای خزر بالغ بر ۵۰۰ میلیارد متر مکعب اما ورودی آب دریاچه اروکیه ۳ تا ۴ میلیارد متر مکعب است

وی اظهار داشت: همه این ها نشان می دهد که این قیاس درست نیست اما انتقال آب به فلات مرکزی از جنوب و دریای عمان هزار و ۶۰۰ کیلومتر اما از دریاچه خزر ۱۶۰ کیلومتر است لذا تصمیمی که مجلس، کمیسیون تلفیق و شورای نگهبان گرفت بسیار میمون است.

این نماینده مجلس بیان داشت: هفته گذشته جمع کثیری از نخبگان کشور با مقام معظم رهبری ملاقاتی داشتند ایشان تاکید کردند شما دانشمندان جوان و با انگیزه جهت رفع کم آبی در این کشور چاره اندیشی کنید و در جهت شیرین کردن آب از دریاها اقدام کنید، من از مقام معظم رهبری به صورت ویژه سپاسگزارم، ایشان امام المسلمین هستند و همواره به همه مردم این کشور با یک نگاه برای رفع محرومیت اقدام عاجل می کنند.

حسن بیگی گفت: همچنین از مقام معظم رهبری که آقای رئیسی را به عنوان رئیس قوه قضاییه منصوب کرد سپاسگزارم، من همینجا تبریک عرض می کنم و انتظار ملت را بیان می کنم، مردم می گویند قوه قضاییه باید از مردان بزرگ، سرمایه داران، ثروتمندان و سرمایه گذاران پاکدست و عناصری که به مملکت خود وفادار هستند از شر فضای مجازی مسموم محافظت و حمایت کند.

وی افزود: در مقابل با همه رانت خواران و کسانی با انواع و اقسام شعارهای گوناگون در حق مردم ظلم می کنند و با صهیونیست ها و آمریکایی ها همراه هستند محکم برخورد کند که در آینده دزدی و فساد کمتر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه متاسفانه اصل ۴۴ قانون اساسی در بعضی از جاها خوب عمل نشده است، گفت: طی دو دهه اول انقلاب بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری زیر بنایی شد اگر امروز سود این سرمایه عظیم به خزانه بر می گشت دلار امروز هزار تومان، ترامپ شکست خورده بود و نمی توانست بر گرده  ملت سوار شود.

حسن بیکی اظهار داشت:همه مسئولین گزارش دادند در سال ۹۶، بالغ بر ۳۲ میلیارد دلار ثروت این ملت به خارج از کشور صادر شد، اما این صادرات و این درآمد به کشور برنگشت، روز گذشته اعلام کردند بالغ بر ۴۰ میلیارد دلارصادرات داشتیم اما کمتر از ۶ میلیارد دلار آن به کشور برگشته است، یعنی ۳۴ میلیارد دلار ثروت این ملت به داخل کشور نیامده است.

وی تاکید کرد: از کمیسیون تلفیق و مجلس سپاسگزارم که به معیشت نیروهای مسلح عنایت ویژه ای داشت، در گذشته ردیفی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده بود اما منابعی برای تامین این ردیف وجود نداشت، کمیسیون تلفیق با پیشنهادی که داد ۸۵۰ میلیارد تومان برای این نیروها در نظر گرفت تا در آینده بخشی از نگرانی های نیروهای مسلح مرتفع شود، البته این مبلغ بسیار ناچیز است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: معشیت نیروهای مسلح با کمبود بودجه مواجه است باید اقدامات بیشتری را انجام دهیم، مایه تاسف است که بازنشستگان نیروی مسلح در رأس آن سپاه پاسداران و نیروی انتظامی با فقر مواجه هستند ۸۳درصد بازنشستگان نیروهای مسلح زیر خط فقر حقوق می گیرند اگر در مجلس نمایندگان کاری را برای نیروهای مسلح انجام دادند  در جهت رفع نگرانی های این قشر بود.

حسن بیکی افزود: ما دو نوع ثروت خصوصی و عمومی داریم ، از آنجایی که در اصل ۴۴ اساسی نواقصی بود متاسفانه درآمد کشور کاهش پیدا کرده است، مردم از ما سوال می کنند بالغ بر ۹و نیم میلیون بشکه نفت در این کشور تولید می شود چرا وضعیت این گونه است که دشمن بتواند بر پیکر مردم ضربه وارد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: یکی از بزرگترین آرمان های انقلاب اسلامی واگذاری کارها به مردم است امروز نمونه آن را داریم، ملت ایران، کشاورزان و روستاییان بالغ بر ۱۲۲ میلیون تن محصول کشاورزی را تولید می کند.

حسن بیگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر