کد خبر: 741217 A

علیجانی زمانی در نطق میان دستور:

یک نماینده مردم تهران گفت: در آستانه سال نو و ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، سلام بر سفره های خالی پدرانی که شرمنده همسر و فرزندان خود در اعتکاف درونی به راز و نیاز با پروردگارشان پرداخته و انتظار معجزه ای از جانب خداوند را برای پرسش های کودکانه ای که "بابا عیدی من در این سال نو چیست؟"

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسن علیجانی زمانی در نشست علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت یاد شهدا و رهبر کبیر انقلاب، گفت: با مردم مسلمان نیوزلند ابراز همدردی می کنیم و در این بین نسبت به معیارهای دوگانه مدعیان حقوق بشر ابراز تاسف می کنیم. همچنین این حرکت تروریستی در خانه خدا را محکوم می کنیم و بدون شک خون شهدا عاملان این قتل عام را رسوا خواهد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آستانه سال نو و ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، سلام بر سفره های خالی پدرانی که شرمنده همسر و فرزندان خود در اعتکاف درونی به راز و نیاز با پروردگارشان پرداخته و انتظار معجزه ای از جانب خداوند را برای پرسش های کودکانه ای که "بابا عیدی من در این سال نو چیست؟" و در لحظات سال تحویل رازهای نکوی خود را در دعای یا مقلب القلوب و الابصار پنهان می سازند و ما به عنوان نماینده آن پدر و همسر و فرزندان، چگونه باید با خدای خویش نجوا کنیم و به تصویر بکشیم قوانینی را ترجمان دعای یا محول الحول و الاحوال باشد.

وی ادامه داد: به عنوان نماینده مردم قسم یاد می کنم که این استقامت شما، گام های محکم حرکت صبورانه با مردم برای رسیدن به آرمان ها و اقتدار ایران سربلند است و زهی خیال باطل که دشمنان به دنبال نشان دادن ناکارآمدی جمهوری اسلامی، فروپاشی اقتصادی و افزایش خیل بیکاران، کاهش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی، جایگزین کردن شعار نان، کار و آزادی بجای شعار اساسی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، تصویرسازی نادرست از شرایط کشور، عدم حمایت ایران از کشورهای در خط مقدم مقاومت و همچنین ایجاد تخاصم در بین جریان های سیاسی کشور و در نهایت به آشفتگی های سیاسی می اندیشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در این میان با توجه به رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب مبنی بر اینکه فرمودند"مجلس است که اساس یک کشور را به اصلاح می کشاند، نقش مجلس در هدایت امور و حل مشکلات کشور بسیار حیاتی است و ضمن نظارت و هدایت دولت، مسئولان را در سختی ها و مشکلات بخصوص در شرایط جنگ اقتصادی تنها نخواهد گذاشت.

علیجانی زمانی افزود: خوشبختانه مجلس دهم بجای پرداختن به حاشیه ها، با تمرکز بر رفع مشکلات معیشتی و گرانی ها و جلوگیری از بیکاری و تعطیلی بنگاه های اقتصادی و رفع موانع تولید و اصلاح ساختار بودجه و کاهش هزینه‌های اداره کشور که خود منجر به افزایش نقدینگی و تورم افسار گسیخته شده است، در سال آینده با قدرت بیشتری نقشه های دشمن را خنثی خواهد کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس سورای اسلامی گفت: از دولت و رییس جمهور به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی انتظار می رود با استفاده از تجمیع ظرفیت های اقتصادی و رسانه ای در پنج حوزه حاکمیت، دولت، شبه دولتی ها و شبه خصوصی ها، نهادهای عمومی غیردولتی و بخش خصوصی در جهت هم افزایی و حل مشکلات مردم بکوشد و نیز با دیپلماسی فعال خارجی و استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و جهان بخصوص همسایگان و بهره برداری از حضور مقتدرانه ایران در منطقه و اتکا به ظرفیت های داخلی و استفاده از جوانان و نیروهای سیاسی با انگیزه در دولت اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا و با توجه به رهنمودهای رهبر انقلاب، با قدرت به حل مشکلات کشور به خصوص اقشار آسیب پذیر و محرومیم بپردازد. در این بین مجلس و مردم کمک حال دولت خواهند بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک انتصاب رییس جدید قوه قضائیه، اظهار کرد: انتظار می‌رود رییس جدید در برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی و سلاطین و سلطان‌سازان و رانت خواران و رانت سازان بویژه اخلالگران بازارهای مختلف و نیز اقدامات پیشگیرانه در جهت کاهش تشکیل پروندهای کثیر در نهاد قضایی و جرم زدایی از احکام صادره و برقراری عدالت در تمامی سطوح فارغ از جهت گیری های سیاسی به نفع توده های مردم به خصوص محرویم اقدامات لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: از جریان های سیاسی توقع می شود با همدلی و وحدت و تعامل و احترام به سلیقه های یکدیگر، در گام دوم انقلاب به مردم اجازه بدهند و به رای اکثریت و قضاوت صندوق ها تمکین کنند که به معنای مردم سالاری و توسعه سیاسی و گام مهمی در تمدن سازی انقلاب اسلامی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: این موضوع جلوگیری از نقشه دشمنان برای ایجاد تخاصم و انشقاق در حدت ملی است و این وحدت و مودت زمینه عبور ایران از تحریم و پشت سر گذاشتن مشکلات و رسیدن به رشد و پیشرفت کشور و اقتدار جهانی ایران در آینده ای نزدیک را فراهم می کند.

علیجانی زمانی افزود: به عنوان نماینده ملت لازم می دانم از صبوری مردمی بخاطر تحمل مشکلات معیشتی و رنج گرانی ها تشکر کنم،. همچنین از دولت می‌خواهیم با برنامه‌ریزی دقیق و نظارت بیشتر بر توزیع عادلانه کالاهای اساسی و تنظیم بازار بویژه در شب عید و حمایت از اقشار کم درامد آلام و شکلات مردم را کاهش دهند تا شاهد عدالت اجتماعی و اقتصادی بیشتری بخصوص برای اقشار زیر خط فقط و حمایت ویژه از محرومان باشیم.

عضو فراکسیون امید مجلس سورای اسلامی گفت: استان تهران بر خلاف تصور عموم از نظر فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، سلامت، فضای ورزشی، محیط زیستی از سرانه پایینی نسبت به سایر استان ها برخودار است و از بافت فرسوده و حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی به شدت رنج می برد لذا از دولت و وزراء می‌خواهیم به شهرستان ها و مناطق محروم استان تهران توجه بیشتری شود.

محسن علیجانی زمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر