کد خبر: 741196 A

لاریجانی:

رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار مشخص شدند حادثه تروریستی نیوزلند شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی لاریجانی رییس  مجلس شورای  اسلامی در جلسه علنی امروزضمن تبریک میلاد امام جواد(ع)  آرزوی سالی پر رونق برای ملت ایران باشد گفت: لازم می دانم از پذیرایی و دقت نظر ملت و دولت دوست و برادر عراق تشکر کنم که در سفری که آقای رییس‌جمهور به این کشور داشتند در زمینه‌های مختلف چه در بخش اقتصادی، چه همکاری‌های سیاسی و امنیتی و گفت‌وگوهایی که می‌تواند زمینه همکاری‌های زیارتی و توریستی میان دو کشور را فراهم کند و هم در زمینه توافقنامه ۱۹۷۵ تصمیمات بسیار ارزشمند و خوبی گرفته شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به حادثه تروریستی نیوزیلند گفت: لازم است اقدام بسیار وحشیانه تروریستی در نیوزیلند را به صدمه دیدگان در این حادثه تسلیت گویم. این حادثه هشداردهنده برای همه ملت‌ها و کشورها است که مراقب باشند. حرکات زیرپوستی تروریستی ظاهری متفاوت دارد اما خاصیت آن تروریستی است. باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: اینکه در سال‌های اخیر رفتارها و افکاری در زمینه هراس از مسلمانان و تفکر اسلامی تبلیغ می‌شود می‌تواند باعث بروز اینگونه حادثه‌های تروریستی باشد. البته ما مشکوک هستیم که آیا واقعاً این اقدام به بهانه و جریان نژادپرستی انجام شده یا پشت صحنه دیگری دارد و یا اینکه دولت‌ها نقش داشته‌اند. باید ابعاد حادثه بررسی شود. لازم است وزارت خارجه از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و دبیرکل بین‌المجالس اسلامی اخذ موضع جدی را در دستور کار قرار دهد.

لاریجانی تاکید کرد: اینکه اینقدر وحشیانه به نمازگزاران در حال عبادت حمله شده است را نباید به سادگی از آن گذشت. قطعاً اگر کشورها درست عمل می‌کردند جرأت اینگونه حملات وحشیانه به وجود نمی‌آمد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از تلاش‌های نمایندگان در سال ۹۷ گفت: نمایندگان در کمیسیون‌ها مختلف و فراکسیون‌ها و یا در جلسات علنی و غیر علنی و مناطق خود پیگیر مشکلات مردم بودند. گرچه سال ۹۷ به دلیل شیطنت‌های آمریکایی‌ها درباره توافق هسته‌ای و برخوردهای ماجراجویانه تلاطم‌هایی از نظر اقتصادی داشتیم اما بیشتر دغدغه نمایندگان این بود که با حضور در مناطق و گفت‌وگو با مدیران اجرایی استان‌ها و سطح ملی مشکلات را کاهش دهند.

لاریجانی یادآور شد در همان ابتدای سال ساز و کارهایی برای کنترل مسائل تدوین شد. امیدوارم سال آینده سال بسیار پرفروغی باشد که کشور آرامش بیشتری داشته باشد و اتحاد ملت هم قوی‌تر شده و اشتغال کارآمد برای مردم به خصوص جوانان فراهم شود که همت نمایندگان هم مصروف به این امر است.

اشتغال دولت رئیس مجلس شورای اسلامی رییس جمهور مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر