کد خبر: 740708 A

مدیرکل انتخابات وزارت کشور:

مدیرکل انتخابات وزارت کشور با اشاره به اینکه وزارت کشور مجری انتخابات و پاسدار آرای مردم است، تاکید کرد: بنای وزارت کشور بر تفاهم، تعامل و همکاری مستمر با تمامی عوامل اجرایی و نظارتی در چارچوب قانون انتخابات است.

به گزارش ایلنا، سید اسماعیل موسوی در نشست مشترک با مدیران استانی و دست اندرکاران انتخابات استان‌های جنوبی کشور، ضمن تأکید بر این نکته که وزارت کشور مجری انتخابات و پاسدار آرای مردم است، گفت: به پیشنهاد وزارت کشور و موافقت شورای نگهبان، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، روز جمعه مورخ دوم اسفند ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بنای ما بر تفاهم، تعامل و همکاری مستمر با تمامی عوامل اجرایی و نظارتی در چارچوب قانون انتخابات است و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در این خصوص اظهار داشت: با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس بودن آرای مردم، ما وظیفه داریم انتخابات را سالم و باشکوه برگزار کنیم و از آرای مردم پاسداری نمائیم.

موسوی تبادل نظرات کارشناسی را امری لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: بهره‌گیری از تجربیات گذشته و ارائه ایده‌های نو می‌تواند مجریان و دست اندرکاران انتخابات را در انجام وظایفشان یاری دهد.

وی افزود: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که علاوه بر آموزش عوامل اجرایی انتخابات، برنامه‌های آموزش همگانی را نیز اجرا کنیم تا همه مراحل انتخابات در دسترس مردم قرار گیرد و آنان با شناخت بیشتری از فناوری‌های مورد استفاده در انتخابات، چگونگی استفاده از آنها را آموزش ببینند. بدین منظور، طرح جامع آموزش را با مشارکت و همفکری متخصصین این حوزه تدوین خواهیم کرد.

وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر