کد خبر: 740591 A

جهانگیری با محکومیت حادثه تروریستی نیوزیلند:

معاون اول رییس‌جمهور در پیامی با اشاره به حملات جنایت بار تروریستی در نیوزیلند و شهادت جمعی از مسلمانان بی‌گناه تاکید کرد: مبارزه با تروریسم عزم و اجماع جهانی و واکنش عادلانه و به دور از تبعیض می‌طلبد وگرنه این تهدید بی‌حد و مرز جهان را با ابعاد و دامنه‌های غیر قابل پیش‌بینی روبرو خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، متن کامل پیام جهانگیری به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
حملات جنایت بار تروریستی در نیوزیلند و شهادت جمعی از مسلمانان بی‌گناه در مسجد، هشداری مجدد به جهان انسانی درباره خطرات و آثار فاجعه‌آمیز تروریسم نژادپرستانه است. این حادثه نشان داد که افراطی‌‌‌گری و خشونت سازمان‌‌یافته نه مرز می‌‌شناسد، نه مذهب، نه زن و نه مرد و نه هیچ سرزمین و جامعه امن و آرام. تنها محکومیت این جنایت همه‌جانبه کافی نیست، باید نگاه، اراده و اقدامی جهانی و فراتر از آنچه تاکنون بوده است، صورت گیرد، باید منابع تولید نفرت، خشونت، افراطی‌‌‌گری و نژاد پرستی در هر شکل و شیوه‌‌ای خشکانده شود.

نظریه‌‌‌پردازان خشونت و افراطی‌گری و سران کشورهایی که به نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان و وضع سیاست‌‌‌‌های نژادپرستانه و معیارهای تبعیض‌‌‌‌آمیز و دوگانه دامن می‌زنند باید بدانند که در شکل‌گیری و گسترش این اقدامات غیربشری دخیل و سهیم‌‌‌اند. مبارزه با تروریسم عزم و اجماع جهانی و واکنش عادلانه و به دور از تبعیض می‌طلبد وگرنه این تهدید بی‌‌‌حد و مرز جهان را با ابعاد و دامنه‌های غیرقابل پیش‌بینی روبرو خواهد کرد. این ضایعه دردناک را به خانواده‌‌‌های دغدار، دولت و ملت نیوزیلند، مسلمانان جهان و جامعه انسانی تسلیت می‌‌‌‌گویم.

اسحاق جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر