کد خبر: 740448 A

در دیدارهای دژپسند با مقام‌های آذربایجان مطرح شد؛

توسعه همکاری‌‌‌های کشاورزی، بانکی و ریلی تهران - باکو در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی با وزیر کشاورزی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس راه آهن جمهوری آذربایجان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند در دیدار با ایمان کریم‌‌‌اف، وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان در زمینه توسعه کشت فراسرزمینی، همکاری در بخش قرنطینه دام و امنیت غذایی، تبادل تجربه در بخش کشاورزی، عملیاتی کردن اسناد موجود بین دو کشور در بخش کشاورزی و همکاری در زمینه کشت گلخانه‌ای و کشت و صنعت تبادل نظر کرد.

دژپسند همچنین عصر امروز با رستم‌‌‌اف، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری آذربایجان به بررسی همکاری‌های بانکی، بیمه‌ای، مالی و زمینه‌های تسهیل امورات بانکی بین دو کشور پرداخت.

دژپسند در دیدار با جاوید قربان‌‌‌اف، رئیس راه‌‌‌‌آهن جمهوری آذربایجان هم درخصوص تکمیل دالان ریلی شمال جنوب به ویژه راه‌‌‌آهن قطعه رشت آستارا و توسعه همکاری‌های ریلی و اهمیت تکمیل دالان ریلی در افزایش حجم مبادلات تجاری به تبادل نظر پرداخت.

فرهاد دژپسند که برای شرکت در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان صبح امروز وارد باکو شده است، فردا نیز ضمن حضور در مراسم امضای اسناد و تفاهم‌‌‌نامه‌های این اجلاس، با دیگر مقامات جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

ایران و آذربایجان فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر