کد خبر: 740066 A

کارگاه مشترک ایران و اتحادیه اروپا در حوزه ایمنی هسته‌ای، با تمرکز بر کنوانسیون مشترک سوخت مصرفی و پسماند رادیواکتیو، با حضور مسئولین و کارشناسانی از دو طرف، در وین برگزار شد.

به گزارش ایلنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین که در افتتاحیه این سمینار سخنرانی کرد، اظهار داشت: ایران، بالاترین استانداردها در حوزه ایمنی هسته‌ای را وارد مقررات خود کرده و همواره نیز در تلاش است تا از استانداردهای روز بین المللی و تجربیات و بهترین رویه های کشورها در این زمینه بهره‌مند شود. 

غریب آبادی همچنین افزود: ایران در حال بررسی فنی، حقوقی و سیاسی کنوانسیون‌های بین المللی مرتبط با ایمنی هسته‌ای است و پس از پایان این بررسی ها، اقدام و تصمیم لازم را در چارچوب رویه های قانونی خود اتخاذ خواهد نمود.

نماینده دائم کشورمان، ایمنی و امنیت هسته‌ای را یکی از حوزه‌های مهم همکاری میان ایران و اتحادیه اروپا خواند و تصریح کرد: با توجه به تحریم های غیرقانونی، غیرانسانی و یکجانبه آمریکا از جمله در حوزه ایمنی هسته‌ای، اتحادیه اروپا می‌تواند نقش موثر و سازنده‌ای را در این راستا ایفا نماید.

لازم به توضیح است در این سمینار، در خصوص موضوعات دامنه کنوانسیون مشترک و تعهدات مربوطه آن، فرایندهای پیش بینی شده در کنوانسیون برای ارزیابی عملکرد کشورهای عضو، و تهیه پیش نویس گزارشات ملی تبادل نظر فنی و حقوقی انجام شد.

 

 

اتحادیه اروپا کاظم غریب آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر