کد خبر: 739967 A

آیت الله سیستانی در دیدار با روحانی مطرح کرد؛

آیت الله سیستانی در دیدار با حجت الاسلام حسن روحانی از جانفشانی مردم عراق و همراهی دوستان در این مبارزه ی مهم تمجید کرد.

به گزارش ایلنا، آیت الله سیستانی پیش از ظهر امروز با حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران و هیات همراه  دیدار کرد.

رییس‌جمهور اسلامی ایران در این دیدار نتایج مذاکرات خود با مسئولان عراقی و آنچه در چارچوب تقویت روابط دوستی و حسن همجواری میان دو کشور بدست آمده را تشریح کرد.

آیت الله سیستانی هم از هر گونه اقدامی در راستای تقویت روابط عراق با همسایگان خود، بر اساس منافع طرفین و احترام به حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها استقبال کرد.

وی با اشاره به جنگ سرنوشت ساز ملت عراق برای شکست تجاوز داعش، جانفشانی‌های بزرگ مردم قهرمان عراق بر پیروزی بر این گروه تروریستی و دور ساختن خطر آن از کل منطقه و همچنین نقش دوستان در تحقق این مسئله را یادآور شده و مورد تمجید قرار داد.

آیت الله سیستانی همچنین به مهمترین چالش‌های پیش روی عراق در مرحله کنونی که مبارزه با فساد، بهبود خدمات عمومی، انحصار سلاح در دست دولت و سرویس‌های امنیتی هستند، اشاره کرده و ابراز امیدواری کرد که دولت عراق در این زمینه پیشرفت قابل قبولی رقم بزند.

وی در پایان بر لزوم این مسئله تاکید کرد که سیاست‌های منطقه‌ای و بین المللی در این منطقه حساس متعادل و متوازن باشد تا ملت‌های آن را از خسران و مصائب بیشتر مصون بمانند.

سیستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر