کد خبر: 739937 A

سفر رییس جمهور کشورمان به عراق و دیدار وی با آیت‌الله سیستانی مورد توجه گسترده رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان طی سفر سه روزه خود به عراق با‌ آیت‌الله سیستانی رهبر شیعیان در نجف دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفر روحانی به عراق و دیدار وی با آیت الله سیستانی مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

شینهوآ از رسانه‌هایی بود که در اخبار روز چهارشنبه خود به این دیدار پرداخت. در این خبر آمده است که این روحانی و آیت‌الله سیستانی در دیدار با یکدیگر بر لزوم دوری عراق از هرگونه درگیری منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرده‌اند.

منافن از دیدار رسانه‌هایی بو  که به این دیدار پرداخت. در این خبر، دیدار حسن روحانی و جواد ظریف با آیت‌الله سیستانی مورد توجه قرار گرفت.

آناتولی خبرگزاری دیگری بود که در اخبار خود درباره این سفر را به دیدار روحانی و آیت‌الله سیستانی اختصاص داد.

رویترز نیز در اخبار خود به این دیدار پرداخت و پذیرفتن این دیدار از سوی آیت‌الله سیستانی را اقدامی بی‌سابقه دانست.

یورونیوز نیز به دیدار حسن روحانی با آیت‌الله سیستانی پرداخت و این دیدار را مهم دانسته و از همراهی محمدجواد ظریف و سفیر ایران در بغداد در این دیدار خبر داد.

ایندیپندنت رسانه دیگری بود که ضمن پوشش اخبار این سفر از عراق و ایران به عنوان بازیگران کلیدی در حفظ ثبات منطقه نام برد.

جروزالم پست رسانه‌ نزدیک به رژیم صهیونیستی رسانه دیگری بود که به سفر روحانی به عراق پرداخت و توافق‌های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل و تجارت و صدور رایگان روادید بین ایران و عراق را مورد توجه قرار داد.

د نشنال هم در اخبار خود سفر رییس‌جمهور کشورمان به عراق را پوشش داد و حصول توافقات اولیه در زمینه صدور رایگان روادید بین دو کشور را به عنوان دستاورد این سفر برشمرد.

 بلومبرگ در گزارشی مفصل به این دیدار پرداخت. در گزارش بلومبرگ سفر روحانی به عراق با سفر ترامپ به عراق مقایسه شده‌ است. این رسانه نوشت: حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سفر  به عراق،  ضمن ملاقات با مقام‌های عراقی ، یک  کنفرانس خبری با همتای عراقی خود برگزار کرد، روحانی ضمن ملاقات با سران عراقی و دیدار از مراکز مذهبی در شهرهای عراق با رهبران قبایل و عشایر این کشور نیز ملاقات کرد، این در حالی است که ترامپ در دسامبر گذشته به صورت سرزده و مخفیانه و در نیمه‌های شب به یکی از پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق رفت و تنها با نظامیان آمریکایی دیدار و گفت‌وگو کرد.  

خبرگزاری فرانسه هم با انتشار خبری به دیدار  دیدار حسن روحانی با آیت‌الله سیستانی پرداخت و این دیدار را به عنوان نخستین دیدار آیت‌الله سیستانی با روسای‌جمهور ایران مورد توجه قرار داد.

آسوشیتدپرس هم در خبری به سفر روحانی به عراق و دیدار وی با آیت‌الله سیستانی پرداخت و پذیرفتن این دیدار از سوی مرجع شیعیان را بسیار نادر دانست.

رییس جمهور عراق روحانی سفر روحانی به بغداد سفر روحانی به عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر