کد خبر: 739543 A

خاتمی مطرح کرد؛

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری جزئیات اظهارات وزیر اقتصاد را در اجلاسیه خبرگان تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی عضو هئیت رئیسه مجلس خبرگار رهبری در حاشیه نوبت عصر اجلاس خبرگان گفت: در جلسات صبح و عصر امروز اجلاس خبرگان، اعضا سوالات صریح را از وزیر اقتصاد درباره مشکلات معیشتی مردم مطرح کردند.

وی ادامه داد: در این جلسه اعضا مشکلات مردم را به صراحت بیان کردند و این نشان از دغدغه اعضا نسبت به جامعه است؛ البته اعضای خبرگان در پی مچ گیری نیستند بلکه واقعاً می‌خواهند حقایق را بدانند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: در جلسه وزیر اقتصاد سخنان صمیمانه و دلسوزانه ای داشت اما اینکه بگویم این سخنان برای همه اعضا قانع کننده بود جای تأمل دارد اما این قابل درک بود که نشان می‌داد مسئولان اقتصادی کشور پیگیر مشکلات هستند.

خاتمی اضافه کرد: وزیر اقتصاد به صراحت اعلام کرد که نه معتقدم باید سیاه نمایی و نه سفید نمایی شود بلکه ما تلاش می‌کنیم به صورت جهادی و بدون استراحت پیگیر حل مشکلات باشیم.

وی با بیان اینکه اعضا درباره ارزش پول ملی، چاپ اسکناس، گرانی، مسائل ارزی و همچنین واردات از وزیر سوال کردند، اظهار داشت: اتفاقاً یکی از اعضا به صراحت پرسید چرا زمانی که مردم گرسنه اند شما لوازم آرایشی وارد می‌کنید و فرد دیگری هم مطرح کرد که چرا واردات گربه و سگ صورت می‌گیرد.

این عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دژپسند با حوصله شنوای مطالب اعضای خبرگان بود حتی موضوع تأمین و توزیع کالاهای اساسی مطرح بود اما مشخص شد که در نظارت و توزیع مشکل داریم که باید حل شود.

خاتمی افزود: درد زیاد گفته شد اما برای درمان وزیر پاسخ داد که تلاش می‌کنیم و باید در اقدامات عوارض اجتماعی مسائل را نیز در نظر بگیریم اگر چه یک بار وزیر گفتند نمی‌توانیم یکی از اعضا هم گفت پس اگر شما دولت یا نظام بگویند نمی‌توانیم چه کار باید کرد که وزیر پاسخ داد (نمی‌شود) بنابراین حرفش را اصلاح کرد.

احمد خاتمی فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر