کد خبر: 739273 A

جمالی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از ارسال نطق یک نماینده تهران به قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد جواد جمالی در جمع خبرنگاران در توضیح جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: هیأت نظارت درباره‌ی پرونده‌ حمدالله کریمی نماینده بیجار بعد از بررسی‌های متعدد و رفت و آمدهای نماینده شاکی و ناجا به جمع بندی رسید.

وی توضیح داد: هیأت نظارت بر لزوم حفظ اقتدار پلیس تاکید کرد و از زحمات پلیس در همه‌ مقاطع و در همه زمینه‌ها تشکر کرد. قطعاً نمایندگان مجلس نیز پشتیبان و قدردان پلیس هستند.

جمالی با بیان این که هیأت نظارت اقدام کریمی را تایید نکرد، گفت: کریمی از مامور ناجا عذر خواهی و تاکید کرد که اگر دوباره به آن شرایط برگردد آن اقدام را انجام نمی‌دهد. پرسنل ناجا بدانند که نمایندگان مجلس همواره پشتیبان و قدردان آنها هستند.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در جمع‌بندی گفت: مامور راهبر در این جلسه تاکید کرد که به صورت داوطلبانه شکایت کردند و فشاری از سوی سازمان و فرمانده او نبوده و با توجه به عذرخواهی صورت گرفته از شکایت خود صرف نظر کرد؛ البته با این وجود هیأت نظارت تذکرات لازم را به نماینده داد.

جمالی با اشاره به بررسی پرونده سلحشوری نماینده تهران گفت: خانم سلحشوری امروز برای ارائه دفاعیات خود در خصوص نطقشان در جلسه هیات حاضر شد و توضیح داد که نطقش طبق مواد ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی بوده که در آن اجازه داده نماینده درباره‌ همه مسائل کشور اظهار نظر کند. با توجه به ارائه این دفاعیات هیأت نظارت بعد از بررسی‌های لازم رای را صادر می‌کند و نظرش را به قوه قضائیه اعلام خواهد کرد.

وی با بیان این که پرونده شکایت آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی از قاضی‌پور نماینده ارومیه در هیات بررسی شد گفت: آقای قاضی پور صحبت‌هایی درباره‌ ساخت و ساز مجلس داشته است که امروز در جلسه هیات توضیحات خود را ارائه داد. قرار شد هیات از مسئولان وقت امور مالی و مهندسی و بازرسی مجلس استعلامات لازم را گرفته و بررسی‌های خود را انجام دهد.

جمالی در پایان گفت: یکی دیگر از نمایندگان برای بررسی شکایت یکی از قضات استانشان و مسئولان اداره پست آن استان در جلسه امروز هیات حاضر شد که بعد از توضیحات ارائه شده قرار شد هیات جلسه‌ای با معاونت پارلمانی وزارت ارتباطات داشته باشد تا بعد از اخذ نظرات آنها اظهار نظر صورت گیرد.

راه و شهرسازی قانون اساسی قوه قضائیه قوه قضاییه نماینده تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر