کد خبر: 739246 A

در صحن مجلس مطرح شد؛

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی تواند مانند شورای نگهبان مصوبه مجلس را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی مطهری نماینده در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی  با استناد به اصل ۱۱۲ قانون اساسی در جریان بررسی نظرات شورای نگهبان بر لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: اصلاح کمیسیون تلفیق بودجه و لایحه بودجه سال آینده به دنبال ایرادی است که مجمع تشخیص مصلحت گرفته، این در حالی است که مجمع نمی‌تواند به مصوبه مجلس ایراد بگیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامهشر و پردیس در مجلس ادامه داد: مجمع نمی‌تواند مانند شورای نگهبان بعد از مصوبه مجلس به آن ورود کند و بگوید باید مصوبه‌ای اصلاح شود، بلکه می‌تواند در جریان تصویب طرح یا لایحه اعلام نظر کند تا مجلس آن نظر را اعمال کند.

وی گفت: بنابراین ورود به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام از مصوبه مجلس در لایحه بودجه سال ۹۸ خلاف اصل ۱۱۲ قانون اساسی است و مجلس نباید به این ایراد وارد شود، چرا که در آینده به جای یک شورای نگهبان دو شورای نگهبان خواهیم داشت.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار گفت: ما نظر شورای نگهبان درخصوص لایحه بودجه را بررسی می‌کنیم و در صورتی که نمایندگان بر مصوبات خود مجدداً اصرار کنند، برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت ارسال می‌شود.

جلسه علنی رئیس مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان لایحه بودجه مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر