کد خبر: 739231 A

در بیانیه‌ای؛

نمایندگان مجلس از رهبری برای انتصاب حجت الاسلام رئیسی برای تصدی دستگاه قضا تشکر کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ۲۶۰ نفر  از  وکلای ملت در بیانیه‌ای از مقام معظم رهبری برای انتصاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه تشکر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

قوه قضائیه دارای ارزش، احترام و جایگاه والایی در نظام اسلامی و جامعه بشری است، به اعتباری که شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی اولین مسئول قضائی جمهوری اسلامی ایران آن را با اهدای خون پاکش تضمین کرد.

شهدای متعددی در قوه قضائیه در راه اقامه قسط وعدل جانشان را فدا کردند تا آرامش و امنیت را برای مردم به ارمغان آورند.

انتصاب شایسته حضرت آیت‌الله رئیسی در جایگاه ریاست قوه عدلیه با تدبیر حکیمانه حضرتعالی امید و شعف را به جامعه گسیل داشت.

ایشان دارای شخصیتی وزین، مردم‌دار، انقلابی و ساده‌زیست بوده و شناخت کامل و حسن سابقه در قوه قضائیه کمک شایان توجهی در پیشبرد امور خواهد داشت.

توصیه‌های اثربخش حضرتعالی که نشان از درایت و شناخت معظم‌له از مسائل، تنگناها و ظرفیت‌های قوه قضائیه دارد، در صورت اجرای دقیق و کامل می‌تواند راهگشای مشکلات جامعه باشد. این توصیه‌های مترقی در تدوین و اجرای سند تحول قوه قضائیه باید به عنوان اصول اولیه مدنظر قرار گیرد.

در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب از رئیس جدید قوه قضائیه انتظار داریم از ظرفیت جوانان نخبه انقلابی، مؤمن به نظام و انقلاب استفاده نموده و برای ریشه‌کنی کامل فساد از جامعه تلاش نمایند.

جا دارد از مساعی و خدمات حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضائیه که از شخصیت‌های ارزنده نظام جمهوری اسلامی است، قدردانی نمود و برای او در مسئولیت جدید آرزوی توفیق مسئلت نمائیم. سلامتی و دوام عمر جنابعالی و شادی روح حضرت امام خمینی (ره) را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

 

 

 

جلسه علنی سید ابراهیم رئیسی قوه قضائیه مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر