کد خبر: 739171 A

با موافقت نمایندگان؛

با موافقت نمایندگان مجلس ماده مربوط به تعیین تکلیف تخلفات مقامات اجرایی انتخابات را برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع دادند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، ماده ۶۲ این طرح با ۱۳۹ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۰ نماینده حاضر در صحن برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع دادند.

لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص این ماده گفت: به دلیل ابهاماتی که در این ماده و تبصره آن وجود دارد، بهتر است که برای بررسی بیشتر و تغییرات لازم به کمیسیون مربوطه ارجاع شود.

براساس ماده ۶۲ ارجاع شده به کمیسیون؛ ماده ۶۷ قانون به شرح ذیل اصلاح می شود:

ماده ۶۷- عدم انجام تکالیفی که در این قانون جهت مقامات، مجریان، ناظران و سایر اشخاص درج شده است و در این قانون برای آنها مجازاتی پیش‌بینی نشده تخلف انتظامی است و مرتکب به انفصال از خدمات دولتی از دو تا شش ماه محکوم می‌شود. در صورتی که اشخاص مذکور کارمند دولت نباشند به مجازات محرومیت از حقوق اجتماعی درجه شش قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شوند.

تبصره - در صورت ارتکاب جرائم موضوع این قانون توسط اعضای شعب ثبت نام و أخذ رأی، معتمدان هیأت‌های اجرائی، اعضای هیأت‌های نظارت و ناظران شورای نگهبان و بازرسان و نمایندگان وزارت کشور و فرمانداری‌ها در شعب ثبت نام و أخذ رأی، اعضای مذکور برای همیشه از عضویت در این شعب محروم می شوند.

انتخابات حقوق نمایندگان مجلس وزارت کشور تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر