کد خبر: 739066 A

لحظاتی پیش؛

ششمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم به ریاست آیت‌الله جنتی دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، از دقایقی پیش ششمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم در محل ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی به ریاست آیت‌الله احمد جنتی برگزار شد. 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس‌‌‌جمهور و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری به دلیل حضور در بغداد در این اجلاس حضور ندارد. 

در این جلسه با گذاشتن گل وتصویر آیت‌الله هاشمی شاهرودی در جایگاه هیات رئیسه یاد و خاطره وی گرامی داشته شد.

این اجلاس امروز و فردا به کار خود ادامه می‌دهد. 

baaa22ab-f30b-4693-adb3-e1f303177777

23ba1b0d-1d1f-46e7-91cf-22383be3f3ba

روز گذشته حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تبیین دستور کار اجلاس امروز مجلس خبرگان کفت: فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد به عنوان مهمان ویژه این اجلاس حضور می‌یابد و پس از تبیین برنامه‌های وزارت اقتصاد در حوزه معیشتی مردم به پرسش‌های خبرگان پاسخ می‌دهد. پس از سخنان وزیر اقتصاد، پنج نفر از اعضای مجلس خبرگان رهبری، هر یک به مدت ده دقیقه، دیدگاه‌هایشان را درباره اظهارات او بیان می‌کنند.

وی برگزاری انتخابات برای تعیین نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری به جای مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی را نخستین دستورکار اجلاس رسمی خبرگان اعلام کرد که با رأی اعضای خبرگان از میان چند کاندیدا برگزیده می‌شود و اظهار داشت: در اجلاس ششم دو مصوبه کمیسیون آئین‌‌‌نامه مجلس خبرگان رهبری شامل ساماندهی نطق‌های قبل از دستور و اصلاح قانون انتخابات این مجلس را در دستور کار داریم.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: در صورت تصویب طرح ساماندهی نطق‌های قبل از دستور؛ از این پس این نطق‌ها به ترتیب حروف الفبا انجام می‌شود و در این اجلاس از بیش از ۸۰ نماینده مجلس خبرگان، ۱۶ نماینده نطق‌هایشان را بیان می‌کنند.

 

مجلس خبرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر