کد خبر: 738837 A

برهم صالح:

رئیس‌جمهور عراق تاکید کرد: روابط ایران و عراق تاریخی است کشور ما از جنگ‌ رنج می‌برد اما خوشحالیم که ایران اهمیت عراق و استقلالش را درک می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، برهم صالح رئیس‌جمهور عراق در نشست خبری مشترک با رئیس‌جمهور ایران با بیان اینکه به آقای روحانی خوش آمد می‌گویم،‌ گفت: در این سفر گفت‌وگوهای سازنده‌ای در زمینه برق، تجارت، مشکلات زائران، تقویت روابط بین دوکشور  مذاکرات و گفت‌وگوهای سازندهای داشتیم.

رئیس‌جمهور عراق خاطرنشان کرد: این گفت‌وگوها به نفع دو کشور است که خواسته هردو ما بود و فرصت مهمی را رقم زد.

وی ادامه داد: از آقای روحانی و برادرانمان در جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم که در جنگ با تروریسم با ما بودند پیروزهایی در مبارزه با داعش به دست آمد که هنوز کامل نشده است.

رئیس قوه مجریه عراق تاکید کرد: نابودی ریشه و این فکر انحرافی کامل از بین نرفته است. تاکید می‌کنیم بین ایران و عراق و کشورهای منطقه باید یک همکاری‌های مشترک به وجود بیاید تا ریشه تروریسم خشکانده شود.

صالح ادامه داد: بغداد محلی است برای اینکه کشورهای منطقه همکاری‌های بیشتری داشته باشند و سازمان‌های اقتصادی را بر اساس منافع مشترک ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: روابط ایران و عراق تاریخی است کشور ما از جنگ‌ رنج می‌برد اما خوشحالیم که ایران اهمیت عراق و استقلالش را درک می‌کند.

رئیس‌جمهور عراق با بیان اینکه ما در موقعیت جغرافیای حساسی قرار داریم،‌ اظهار داشت: ما همسایگان خوبی مثل ایران و ترکیه داریم و بر منافع مشترک بین ایران و کشورهای دیگر تاکید می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این دیدارها باعث توافقات بسیاری خواهد شد که به نفع مصالح و منافع دو کشور است.

برهم صالح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر