کد خبر: 738514 A

قاضی مسعودی مقام:

رئیس شعبه سوم دادگاه جرایم اقتصادی با بیان اینکه برخی هدایای هدایتی به اشخاص از محل عواید حاصل از جرم است، تاکید کرد: شاید برخی افراد از منشا پول منتقل شده مطلع نباشند، اما اقدامات مراجع قضایی در ضبط و استرداد اموال، طبق قانون پولشویی انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا، سید اسدالله مسعودی مقام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در روز‌های اخیر برخی چهره‌های ورزشی اعلام کرده‌اند پولی که از هدایتی گرفته‌اند هدیه بوده است، نظر دادگاه چیست؟ گفت: اگر عایدات حاصل از جرم در بحث بزه پولشویی در قالب انتقال و هدیه مدنظر باشد، قابل رسیدگی است.

وی ادامه داد: درست است که شاید برخی افراد از منشا پول منتقل شده مطلع نباشند، اما اقدامات مراجع قضایی در ضبط و استرداد اموال، طبق قانون پولشویی انجام می‌شود.

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه جرائم اقتصادی درباره منبع پول‌ها نیز اظهار داشت: تحقیقات و بررسی‌ها در دادسرا انجام شده و بخشی از این پول‌ها از عواید حاصل از جرم است که به دیگران منتقل شده و قطعاً باید پاسخگو باشند.

مسعودی مقام درباره اینکه آیا جلسات دادگاه حسین هدایتی ادامه دارد؟ تصریح کرد: سه‌‌‌شنبه جلسه بعدی دادگاه است و احتمالا یک جلسه دیگر برای اخذ آخرین دفاع برگزار شود.

قاضی مسعودی مقام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر