کد خبر: 738329 A

کبیری در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس تاکید کرد: حقوق برخی افراد ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزارتومان است اما متاسفانه ما هنوز برای آنها تصمیم گیری نکردیم زیرا هنوز به عنوان نیروی رسمی دولت معرفی نشده اند و متاسفانه بیکار هستند و امیدشان به مجلس و دولت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدتقی کبیری در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با یادآوری انتصاب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضائیه توسط مقام معظم رهبری، گفت: این اقدام نویدبخش اجرای هر چه بهتر و دقیق تر عدالت و مبارزه با فساد و خیانت خواهد بود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان با انتقاد از اینکه سال ۹۷ با گرانی های افسارگسیخته برای مردم به تلخی گذشت، افزود: هر چند که مردم با حضور بی نظیر در ۲۲ بهمن ماه دین خود را برای انقلاب، نظام، شهدا و رهبری ادا کردند اما هنوز شرمندگی برای مسئولان باقی است که انتظار می‌رود در پایان سال ۹۷ و ۹۸ این تلخی با مدیریت جهادی مسئولان به شیرینی تبدیل شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در موضوع حقوق کارکنان دولت، در شان و منزلت آنها تصمیم گیری نشد هر چند به حداقل قانع شدیم اما متاسفانه مکاتبات و مصاحبه هایی که از دولتمردان مبنی بر اینکه چه میزان را عملی می کند و چه مقدار را عملی نمی کند جای تاسف دارد و این به منزله تضعیف جایگاه مجلس است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: حقوق برخی افراد ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزارتومان است اما متاسفانه ما هنوز برای آنها تصمیم گیری نکردیم زیرا هنوز به عنوان نیروی رسمی دولت معرفی نشده اند و متاسفانه بیکار هستند و امیدشان به مجلس و دولت است.

کبیری با تاکید بر اینکه دولت باید از ریخت و پاش ها جلوگیری و با اشرافی گری مبازه کند، تصریح کرد: در این راستا باید خود پیشقدم تر باشد و امروز تبعیض ها مردم را رنج می دهد بنابراین باید مسئولان در تراز مردم زندگی کنند و خود را همتراز با مردم در رفتار و معیشت تنظیم کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه سوء مدیریت کشور را رنج می دهد، گفت: اینکه گفته می شود از ۴۰ میلیارد دلار صادراتی ۸ میلیارد دلار برگشت نخورده از سوء مدیریت و فساد خبر می دهد در این رابطه دولت باید در آستانه حلول سال جدید ورود و نظارت ویژه بر قیمت ها و گرانی ها داشته باشد که بیش از این کمر مردم زیر فشار گرانی ها خم نشود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر علوم در مورد استقلال دانشکده فنی شهرستان خوی ادامه داد: باید این دانشگاه به دانشگاه دولتی ارتقا یابد و این مطالبه چندین ساله مردم است.

وی از وزیر بهداشت خواستار تخصیص اعتبار لازم برای ورزشگاه ۵ هزار نفری شهرستان خوی شد و گفت: تا بیش از این جامعه ورزشی با محدودیت مکانی ورزشی روبرو نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: از وزیر راه و شهرسازی انتظار می رود در مورد پایانه مرزی که امروز کشور همسایه پایانه را آماده کرده و منتظر است اقدام علمی و جدی در جاده و همچنین پایانه مرز اتفاق افتد اقدامات مناسب را انجام دهد زیرا با دستور ویژه و حضور وزیر امکان پذیر است.

کبیری ادامه داد: از وزیر آموزش و پرورش درخواست می شود اعمال رتبه بندی و بیمه تکمیلی معمان را که مطالبه جدی آنها است دستور دهند و درخواست می شود که شهرستان خوی که در کنکور جزو منطقه ۲ محسوب می شود  به منطقه ۳ تغییر یابد تا ظرفیت ها و استعدادهای شهرستان بتواند از این فرصت استفاده کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از وزیر نیرو برای چندمین بار درخواست می شود که موضوع سد غازان را اجرایی را اعلام کند و بدانند به هیچ عنوان از این مطالبه حق مردم کوتاه نخواهیم آمد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی همچنین افزایش حقوق شهرداری و کارکنان آنها که از نظام هماهنگ تبعیت نمی‌کند را خواسته جدی کارکنان شهرداری دانست.

سید تقی کبیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر