کد خبر: 738143 A

لاریجانی:

رئیس مجلس گفت: حفظ زبان و پوشیدن چشم عناصر صیانت بخش شخصیت و هویت انسان است که کلید توفیقات اهل معنا در ماه رجب است و از ابتلائات بشر در روزگار ما عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان است که آثار آن افول شخصیت فرد و به هم ریختگی روابط اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب گفت:‌ خداوند می‌فرماید من همنشین کسی هستم که همنشین من است و من مطیع کسی هستم که مطیع من است. من بخشنده کسی هستم که تقاضای بخشش کند.این ماه (رجب) ماه من و بنده، بنده من و رحمت،‌ رحمت من است. پس هر کسی مرا در این ماه بخواند اجابتش می‌کنم و هر کسی از من چیزی طلب کند به او عطا کنم و هر کسی از من طلب هدایت کند او را هدایت می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خداوند می‌فرماید؛ این ماه را ریسمانی بین خود و بندگانم قرار دادم،‌ پس هر کسی به آن چنگ زند به من رسد. در این حدیث نورانی عظمت این ماه به خوبی نشان داده شده است و ریسمان وصول به حق در ید بندگان اوست که معرفت یابند و طی طریق کنند و خداوند وعده داده است بدان تمسک جوید به حق رسد که کمالی بالاتر از این امر نیست.

وی افزود: رسول الله (ص) در آغاز این ماه این دعا را قرائت می‌کند که خدایا ماه رجب و شعبان را بر من مبارک گردان و ما را به رمضان برسان و بر روزه‌داری و شب خیزی، حفظ زبان و پوشیدن چشم یاری ده و بهره ما را از آن فقط گرسنگی و تشنگی قرار مده.

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: حفظ زبان و پوشیدن چشم عناصر صیانت بخش شخصیت و هویت انسان است که کلید توفیقات اهل معنا در ماه رجب است و از ابتلائات بشر در روزگار ما عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان است که آثار آن افول شخصیت فرد و به هم ریختگی روابط اجتماعی است. مخصوصا اگر در آن اهانتی به مسلمانی باشد.

علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر