کد خبر: 737941 A

روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر میانمار مطرح کرد؛

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم از همه این ظرفیت‌ها استفاده و بهره‌برداری کنیم و شاهد روابط نزدیک‌تری با کشور میانمار باشیم.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز  هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید میانمار در تهران، تاکید کرد: امیدواریم تلاش‌های انجام شده از سوی دولت میانمار به ثمر برسد و در این کشور ثبات و امنیت برقرار شود و آوارگان به کشورشان بازگردند. ما در این زمینه آماده همکاری هستیم.

روحانی تاکید کرد: ثبات و امنیت در یک کشور در سایه همکاری با همه اقوام و گروه‌های مختلف در آن کشور برقرار می شود.

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه روابط بین ایران و میانمار وجود دارد، گفت: امیدوارم بتوانیم از همه این ظرفیت‌ها استفاده و بهره برداری کنیم و شاهد روابط نزدیک‌تری با کشور میانمار باشیم.

روحانی تاکید کرد: دو کشور می‌توانند در زمینه‌های مختلف خدمات فنی و مهندسی، سرمایه‌گذاری و تجارت  و گردشگری برای توسعه و تعمیق روابط تلاش کنند.

"موکیو اونگ" سفیر جدید میانمار در تهران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور کشورمان، گفت: میانمار و ایران روابط بسیار دوستانه ای دارند و زمینه های فراوانی برای همکاری در حوزه های مختلف از جمله سرمایه گذاری و تجارت، گردشگری، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد.

وی همچنین درخصوص وضعیت مسلمانان روهینگیایی، گفت: دولت  میانمار همه تلاش های لازم برای بازگشت آوارگان به کشور را انجام داده و در این راستا تفاهمنامه ای با  بنگلادش و همچنین آژانس های تخصصی سازمان ملل متحد امضا کرده است.

سفیر جدید میانمار در تهران با قدردانی از مواضع دولت ایران برای برقراری تعامل سازنده با کشورش، افزود: آماده پذیرش آوارگان هستیم و ترتیبات لازم اقتصادی و اجتماعی را برای آنها برقرار کرده ایم .

 

روحانی میانمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر