کد خبر: 737634 A

فردا؛

دادگاه رسیدگی به شکایت صالحی امیری از الیاس نادران نماینده سابق مجلس فردا در شعبه ۱۰۵۷ کیفری کارکنان دولت برگزار می‌شود.

 به گزارش ایلنا،‌ الیاس نادران در سال ۱۳۹۲ در زمان معرفی صالحی برای تصدی پست وزارت ورزش و جوانان در رد صلاحیت وی برای این پست مواردی را به همراه تنی چند از نمایندگان مطرح کرد.

نادران در نطق مخالف خود در جلسه رأی اعتماد پنجم آبان ماه مواردی را به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نسبت داده بود.

وی چند مورد اتهام را علیه این وزیر پیشنهادی در صحن علنی مجلس مطرح کرد که به‌‌رغم درخواست تعدادی از نمایندگان مبنی بر ارائه سند برای ادعاهای مطرح شده سندی در جهت تایید ادعاهایش در رسانه‌ها منتشر نکرد.

این نماینده مجلس در نطق خود اتهاماتی مانند بازداشت غیرقانونی تعدادی از مردم در خوزستان، قاچاق سوخت در سواحل این استان، ارتباط دادن وزیر پیشنهادی با پرونده تخلف در بیمه ایران، اتهاماتی پیرامون حواشی اتفاقات دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و اتهام هم‌فکری یا شباهت صالحی‌امیری با جریان انحرافی را مطرح کرد.  در آن زمان سیدرضا صالحی‌‌امیری یکی از وزاری پیشنهادی دولت یازدهم برای تصدی وزارتخانه ورزش و جوانان بود که موفق به کسب رأی اعتماد از نمایندگاه مجلس شورای اسلامی نشد.

در آن دوره هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اظهارات نادران را بر اساس اصل ۸۶ قانون اساسی و ماده ۹ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مطابق وظایف نمایندگی اعلام کرد اما با پیگیری صالحی امیری در مردادماه سالجاری بصورت غیابی دادگاه تشکیل و در آبان‌ماه حکم محکومیت وی صادر شد که این حکم از سوی نادران و وکیل وی مورد اعتراض قرار گرفت.

پس از اعتراض به حکم جلسه اول دادگاه روز پانزدهم بهمن ماه برگزار شد و مقرر شد در تاریخ ۱۸ اسفند جلسه دوم رسیدگی برگزار شود.

الیاس نادران قانون قانون اساسی وزارت ورزش و جوانان کارکنان دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر