کد خبر: 737181 A

المانیتور در گزارشی از پشت پرده حمایت مقام‌های کاخ سفید از «گروهک منافقین» و احتمال در نظر گرفتن این گروهک تروریستی برای جایگزینی حکومت ایران خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از المانیتور، دولت «دونالد ترامپ»، اکنون شایعه‌ در نظر گرفتن «منافقین» به عنوان گزینه‌ای برای جایگزینی نظام کنونی ایران را انکار نمی‌کند. 

وزارت خارجه آمریکا در موضع‌گیری‌های قبلی خود تصریح کرده بود که به گروهک منافقین به عنوان جایگزینی برای نظام سیاسی ایران نمی‌نگرد و بارها اعلام کرده‌ بود که گروهک منافقین در میان مردم هیچ جایگاهی ندارد اما بر اساس گزارش المانیتور این معادلات قبل از همایش ورشو و حمایت‌هایی که در لهستان از گروهک منافقین از سوی رودی جولیانی وکیل ترامپ صورت گرفت، تغییر کرد.

این در حالی است که در روزهای اخیر مقام‌ها کاخ سفید تمایلشان به جایگزینی منافقین به جای حکومت ایران را به طور کامل تکذیب نکردند.

یکی از مقام‌های کاخ سفید که تمایلی به افشای نامش نداشت با طرح این ادعای بی‌اساس که «ما از مردم ایران حمایت می‌کنیم.»، گفت: «فرصت‌های زیادی برای تعامل با گروه‌های دور از ایران داشته‌ایم تا از نظرات آنها درباره آینده ایران آگاه شویم.»

وی با اشاره به برخی مواضع فریبکارانه ترامپ اضافه کرد: «رییس‌جمهور ما بارها اعلام کرده‌است که ایالات متحده می‌خواهد شاهد آینده‌ای آزاد و پر از آسایش برای مردم ایران باشد.»

این مقام‌ کاخ سفید مدعی شد: «ما از هیچ گروهی از مخالفان ایران حمایت نمی‌کنیم، اما از مردم ایران که به دنبال آزادی هستنند حمایت می‌کنیم چرا که آنها شایسته آزادی و رفاه هستند.»

ایران آمریکا مجاهدین خلق ترامپ رودی جولیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر