کد خبر: 737006 A

لاریجانی در دیدار با سفیر جدید ترکیه در ایران:

رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز با سفیر جدید ترکیه در ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در این دیدار انتصاب دریا اورس به عنوان سفیر جدید ترکیه در ایران را تبریک گفت و اظهار داشت: روابط ایران و ترکیه در حوزه‌‌های مختلف به یکدیگر نزدیک بوده و می‌‌‌تواند فعالتر شده و توسعه یابد.

دغدغه مشترک ایران و ترکیه مبارزه با تروریسم است

وی با بیان اینکه نگاه مردم ایران به ترکیه مثبت است، اظهار داشت: این نگاه پس از همکاری‌‌‌هایی که بین ایران، ترکیه و روسیه درخصوص مسائل سوریه صورت گرفته مثبت‌‌‌تر شده است و مذاکرات بین این سه کشور در موضوع سوریه به خوبی پیش رفته و اختلاف نظرها به راه حل می‌‌‌رسد که این موضوع می‌‌تواند مدل خوبی برای حل مسائل منطقه‌‌‌ای باشد.

رئیس نهاد قانونگذاری با اشاره به اینکه دغدغه مشترک ایران و ترکیه مبارزه با تروریسم است، تصریح کرد: مسئله مبارزه با تروریسم باید توسعه یابد چراکه یکی از ضایعات منطقه حضور تروریست‌‌‌ها است که جنس مهاجری داشته و از یک کشور به کشور دیگر مهاجرت می‌‌کنند.

سطح روابط اقتصادی بین ایران و ترکیه باید افزایش یابد

لاریجانی با بیان اینکه سطح روابط اقتصادی بین ایران و ترکیه باید افزایش یابد، خاطرنشان کرد: مشکلاتی در حوزه بانکی بین دو کشور وجود دارد که این مشکلات باید رفع شود چراکه نتیجه این عدم تسهیل‌‌‌گری‌‌‌ها افزایش حجم قاچاق بین دو کشور است.

سفیر ترکیه در ایران: قاچاق امنیت مرزی بین ایران و ترکیه را از بین می‌‌برد

دریا اورس، سفیر جدید ترکیه در ایران در این دیدار با بیان اینکه مذاکرات خوبی بین معاونت انتظامی وزارت کشور ایران و وزیر کشور ترکیه صورت گرفته است، ابراز داشت: نتیجه این مذاکرات این بوده که در مرز ایران و ترکیه عملیات مشترکی علیه پ. ک.ک باید انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه قاچاق امنیت مرزی بین دو کشور را از بین می‌‌برد، بیان کرد: هیات های عالیرتبه ایران و ترکیه با یکدیگر مذاکراتی داشته و درصدد ایجاد امنیت مرزی بین دو کشور هستند.

ایران و ترکیه علی لاریجانی روابط ایران و ترکیه رابطه ایران و ترکیه دریا اورس سفیر ترکیه دریا اورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر