کد خبر: 736292 A

حجت‌الاسلام شهریاری خبر داد؛

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: در سامانه اطلاعات موثر اشخاص، اطلاعات محکومین فراری و افرادی که تحت تعقیب هستند را به صورت برخط در اختیار بیش از ۹ هزار شعبه قرار می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت الاسلام حمید شهریاری در جلسه انعقاد تفاهم نامه فی‌ما‌بین مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و اداره کل عفو و بخشودگی سجل قضایی قوه قضائیه گفت: سامانه‌ای که امروز راه اندازی می‌شود سامانه اطلاعات موثر اشخاص است. 

وی ادامه داد: گاهی افرادی به صورت ضامن، شاکی، مصدوم و کفیل و شاهد حرفه ای در فرآیند دادرسی وارد می‌شوند و با توجه به تجاربی که دارند این مسیر را از مسیر عدالت خارج کرده و اقدام به اخاذی و کلاهبرداری می‌کنند.

شهریاری با تاکید بر اینکه این مفاسد از بیرون دستگاه قضایی به قوه قضاییه تحمیل می‌شود، گفت:  اطلاعات محکومین فراری و افرادی که تحت تعقیب هستند نیز در این سامانه ثبت می‌شود و اطلاعات آنها به صورت برخط در اختیار بیش از ۹ هزار شعبه قرار می دهیم.

وی افزود: بیش از ۴۲ عنوان از اطلاعات موثر اشخاص را در سامانه قرار دادیم تا افرادی که مرتکب فساد شده اند شناسایی شوند و با راه اندازی این سامانه از فسادهای بیرونی در دستگاه قضایی جلوگیری خواهد شد.

 

 

حمید شهریاری مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر