کد خبر: 735858 A

آمانو:

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه ایران در حال اجرای تعهدات مرتبط هسته‌‌‌ای خود تحت برجام است و لازم است این همکاری کامل ادامه یابد، تاکید کرد: آژانس به راستی‌‌‌آزمایی عدم انحراف مواد اعلام شده هسته‌‌ای ایران تحت موافقتنامه پادمان ادامه می‌دهد.

به گزارش ایلنا، یوکیا آمانو در نشست امروز شورای حکام در مورد ایران گفت: گزارش من در مورد راستی‌‌‌آزمایی و نظارت بر برنامه هسته‌‌‌ای ایران تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، فعالیت‌های مرتبط آژانس در ایران را در چند ماه گذشته پوشش می‌دهد. 

وی با بیان اینکه ایران در حال اجرای تعهدات مرتبط هسته‌‌‌ای خود تحت برجام است و لازم است این همکاری کامل ادامه یابد، اظهار داشت: آژانس به راستی‌‌‌آزمایی عدم انحراف مواد اعلام شده هسته‌‌ای ایران تحت موافقتنامه پادمان ادامه می‌دهد. ارزیابی در مورد فقدان فعالیت‌ها و مواد هسته‌‌ای اعلام نشده در ایران ادامه خواهد یافت.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: آژانس در اجرای فعالیت‌‌‌های راستی‌‌‌آزمایی در ایران، تمامی اطلاعات مرتبط پادمانی را تجزیه و تحلیل می‌‌‌کند و این، امری زمان‌‌‌بر است و بر اساس اصول  بی‌‌‌طرفی، استقلال و به طور عینی و در چارچوب رویه‌‌‌های موجود پادمانی صورت می‌‌‌گیرد و در صورت لزوم، در مورد آن اقدام خواهد کرد.

یوکیا آمانو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر