کد خبر: 735739 A

بررسی اصلاح قانون انتخابات مجلس؛

نمایندگان مجلس، نامزدهای انتخاباتی را موظف کردند نسخه‌ای از تبلیغات خود را برای اعلام نظر و تأیید در اختیار هیأت نظارت و اجرایی قرار دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاح قانون انتخابات نمایندگان  با ماده (۲۹) این طرح موافقت کردند.

بر اساس اینماده  نامزدها و ستادهای انتخاباتی نامزدها موظفند یک نسخه از کلیه آثار تبلیغاتی خود را به صورت فیزیکی یا الکترونیکی به همراه مدارک و گواهینامه های موضوع این ماده، قبل از انتشار به کمیسیون بررسی تبلغات الان و هیأت اجرای حوزه انتخابیه ارسال نمایند. کمیسیون و هیات اجرائی مکلفند حداکثر ظرف مهلت بیست و چهار ساعت نظر خود را اعلام نمایند. در غیر این صورت انتشار آثار مزبور مجاز است. این امر نافی مسؤولیت نامزدها و ستادهای تبلیغاتی در انتشار آثار تبلیغاتی غیر مجاز نمی باشد.

هیأت اجرائی مکلف است یک نسخه از آثار تبلیغاتی نامزدها را نزد هیأت نظارت حوزه انتخابیه ارسال نماید.

همچنین بر اساس تبصره ۱ و تبصره ۲ این ماده کمیسیون بررسی تبلیغات مرکزی می تواند به منظور دریافت آثار تبلیغاتی نامزدها و همچنین ارسال آثار تبلیغاتی به هیأتهای اجرائی و نظارت، سامانه ی تبلیغات انتخاباتی را راه اندازی نماید. وزارت کشور موظف است اقدامات و هماهنگی های لازم را به منظور راه‌اندازی سامانه مزبور بنا به درخواست و مطابق نظر کمیسیون بررسی تبلیغات انجام دهد.

 

 

 

اصلاح قانون انتخابات تبلیغات مجلس شورای اسلامی وزارت کشور حوزه انتخابیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر