کد خبر: 735727 A

سامانی خبر داد؛

سخنگوی وزارت کشور از اختصاص ١٥١ میلیارد ریال بودجه برای جبران خسارت سیل به استان‌های اردبیل و چهارمحال و بختیاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از اختصاص بیش از ١١٤ میلیارد ریال به استان چهارمحال و بختیاری با پیشنهاد وزارت کشور به منظور جبران خسارت و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل و اجرای پروژه‌های پیشگیرانه با تصویب هیئت وزیران خبر داد.

وی در ادامه افزود: پیرو تصویب این پیشنهاد وزارت کشور اعتباری بالغ بر ۱۰۲ میلیارد و ٣٦٠ میلیون ریال از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد و مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل با معرفی استانداری چهارمحال و بختیاری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و آب‌گرفتگی پرداخت می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور همچنین از تصویب دیگر پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر اختصاص ٣٧ میلیارد ریال به استان اردبیل برای جبران خسارت و بازسازی ساختمان‌ها و تأسیسات زیربنایی خسارت دیده ناشی از وقوع طوفان و فرونشست زمین و سیلاب‌های فصلی خبر داد.

سامانی تصریح کرد: طبق مصوبه هیأت وزیران اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور در اختیار دستگاه اجرایی قرار می‌گیرد و مبلغ ۷ میلیارد و ٢٥٠ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت توسط بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل با معرفی استانداری اردبیل بین آسیب دیدگان ناشی از وقوع طوفان و فرونشست زمین و سیلاب پرداخت می‌شود.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها یادآور شد: این مصوبه هیأت وزیران جهت اجرا به وزارت کشور، وزارت اقتصاد، وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی ابلاغ شده است.

سامانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر