کد خبر: 735562 A

استاندار تهران:

استاندار تهران با اشاره به ضرورت مطالبه‌گری در استان تهران تاکید کرد: با وزیر کشور مذاکره شده تا برای رسیدن به توازن منطقه‌ای در استان تهران پیگیر مشکلات این استان در کابینه و جلسات هیات وزیران باشد.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست مشترک با رئیس و معاونان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به ظرفیت‌ واحدهای فناورانه در دانشگاه امیرکبیر گفت: در کنار پارک‌های علم و فناوری وجود واحدهای فناورانه در دانشگاه ظرفیت خوبی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه راه توسعه کشور از مسیر رشد و توسعه واحدهای دانش‌بنیان و فناورانه می‌گذرد، اظهار داشت: اگر به جای رشد کمّی در دانشگاه به فکر رشد کیفی دانشجویان فارغ‌التحصیل بودیم و ایده را تبدیل به محصول می‌کردیم، قطعاً شاهد توسعه بیشتری در کشور بودیم چرا که رشد تکنولوژیک کشور در گِرو ارتباط مستمر مراکز صنعتی با محافل علمی و دانشگاهی است.

استاندار تهران ادامه داد: در بودجه سال ۹۷ استان تهران نسبت به سال گذشته، ۵۴ درصد رشد منفی را شاهد بودیم که این یک فاجعه است و این در حالی است که ۱۷ درصد جمعیت کشور در استان تهران متمرکز است و این میزان بودجه به هیچ وجه متناسب با جمعیت تهران نیست.

محسنی بندپی افزود: در استان تهران یک مطالبه‌گری را آغاز کردیم و در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز اشاره کردم که ۲۰ درصد صنایع کشور در استان تهران تمرکز دارند اما اعتباری که برای تسهیلات سرمایه در گردش و نوسازی صنایع به تهران اختصاص داده شده به هیچ وجه کافی نیست.

وی اضافه کرد: با وزیر کشور نیز مذاکره شده است تا پیگیر مشکلات تهران در کابینه و جلسات هیات وزیران باشد تا بتوان حداقل به توازن منطقه‌ای در استان تهران برسیم.

استاندار تهران با اشاره به ظرفیت رسانه‌ای در پایتخت تصریح کرد: همه استان‌های کشور از یک شبکه مستقل تلویزیونی برای بازتاب رسانه‌ای عملکرد دولت برخوردار هستند اما شبکه پایتخت روزانه تنها  ۱۴ دقیقه از اقدامات دولت را منعکس می‌کند.

محسنی بندپی سپس با بیان اینکه نگاه استانداری به محافل دانشگاهی مثبت بوده و هزینه‌کرد در این مراکز را  نوعی سرمایه‌گذاری می‌داند، خاطرنشان کرد: برای تأمین زمین برای سایت دوم دانشگاه امیرکبیر آماده همکاری هستیم و در این زمینه نیز به‌زودی جلسه‌ای با مدیرکل منابع طبیعی استان برگزار می‌شود.

انوشیروان محسنی بندپی انوشیروان محسنی‌بندپی انوشیروان محسنی بند پی انوشیروان محسنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر