کد خبر: 735243 A

سردار کارگر در جمع خبرنگاران:

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاکید کرد: دشمن دنبال این است که مسائل جناحی امروز را به واقعی‌ های دیروز دفاع مقدس وصل کند و از طرفی هم بین سپاه و ارتش اختلاف بیاندازد که ما این توفیق را داشتیم که از این موارد جلوگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سردار بهمن کارگر صبح امروز در حاشیه دومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئولیت جلوگیری از تحریف واقعیات دفاع مقدس قانونا بر عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است ولی همه مردم و مسئولانی که در دفاع مقدس بودند و مسئول هستند در این امر کمک کنند.

وی تاکید کرد: آیین نامه‌ای در مورد حفظ اسناد و مدارک دفاع مقدس و نظارت بر مکتوبات دفاع مقدس  تصویب شده که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را مسئول این کار کرده و ما تا الان با این آیین‌نامه توفیقات خوبی داشتیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: یکی از مسائل مهم در این راستا این است که وارد مسائل جناحی و سازمانی نشویم. دشمن دنبال این است که مسائل جناحی امروز را به واقعیت‌های دیروز دفاع مقدس وصل کند و از طرفی هم بین سپاه و ارتش اختلاف بیاندازد که ما این توفیق را داشتیم که از این موارد جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم دیگر این است که ما توانسته‌ایم از قریب به ۱۵ میلیون سند نگهداری کنیم چون متاسفانه اسناد دفاع مقدس چه در نیروهای مسلح و چه خارج از آن خیلی پراکنده بود حتی در وزارتخانه‌ها پراکنده بود.

کارگر گفت: در وزارت امور خارجه در هفته مقدس امسال با حضور دکتر ظریف اولین رونمایی را از اسناد دفاع مقدس داشتیم.

وی با اشاره به این همایش گفت: نظر ما این است که از همه دستگاه‌ها درخواست و خواهش کنیم که کمک کنند اول بتوانیم اسناد را جمع کنیم و بعد هم اینکه اصالت اسناد به تایید برسد. امیدواریم این کار صورت بگیرد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مردم ما می‌توانند سیصد سال دیگر از این دفاع مقدس حظ ببرند، ایشان فرمودند که مردم ما هنوز دارند آن احساس ذلتی که در ترکمنچای بود را حس می‌کنند و لذا شما باید کاری کنید که مردم حظ پیروزی‌های دفاع مقدس را ببرند.

کارگر گفت: این کار دارد صورت می‌گیرد و ما در این کار حتما موفق می‌شویم.

سردار بهمن کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر