کد خبر: 734833 A

سخنگوی وزارت خارجه:

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حزب الله را نیرویی مشروع و قانونی می‌داند که در کمک به ثبات سیاسی و تامین امنیت کشور خود نقش موثر و غیرقابل تردیدی ایفا می‌کند.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی با محکومیت شدید اقدام دولت انگلیس در قرار دادن حزب الله لبنان در لیست تروریستی گفت: اقدام دولت انگلیس در حالی صورت می‌گیرد که حزب‌‌‌الله در لبنان دارای پایگاه اجتماعی و مردمی بسیار گسترده‌ای است و همانند سایر احزاب این کشور، با شرکت در انتخابات و فعالیت‌های رسمی و قانونی کشور لبنان، از جمله انتخابات شهرداری‌ها و اتحادیه‌های شغلی و حرفه‌ای حضور فعال و سازنده دارد.

وی با بیان اینکه حزب‌‌الله در حال حاضر نه تنها دارای چندین کرسی در پارلمان این کشور است بلکه در کابینه دولت لبنان نیز حضور دارد، اظهار داشت: حزب‌الله به دلیل سابقه درخشان در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی لبنان در برابر اشغالگری و تجاوزهای رژیم صهیونیستی، مورد حمایت طیف گسترده‌ای از مردم لبنان و منطقه قرار دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: این اقدام انگلیس به معنای نادیده گرفتن عامدانه بخش وسیعی از مردم لبنان و مشروعیت و جایگاه قانونی حزب‌الله در ساختار اداری و سیاسی لبنان است. به دولت انگلیس توصیه می‌کنیم برای درک واقعیت‌ها، میزان آرای حزب الله در انتخابات اخیر پارلمان و سایر فعالیتهای انتخاباتی را بررسی کند.

قاسمی با تاکید بر اینکه حزب‌‌‌الله خود قربانی تروریسم تکفیری و صهیونیستی بوده و هست، تصریح کرد: حزب‌الله علاوه بر نقش مثبت و موثری که در دهه‌‌‌های اخیر در حفظ تمامیت ارضی لبنان ایفا کرده، طی  یک دهه اخیر یکی از ستون‌‌ها و ارکان اصلی مبارزه با تروریسم و گروه‌‌های تروریستی مانند داعش و شکست آنها، در منطقه بوده است. قطعا اقدام اشتباه دولت انگلیس نمی‌‌‌تواند این نقش و جایگاه را کمرنگ کند و تاثیری بر عزم و اراده و ایمان حزب‌‌الله و حامیان آن در ادامه راه مبارزه با تروریسم و صهیونیسم در منطقه نخواهد داشت.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران حزب‌‌الله را نیرویی مشروع و قانونی می‌‌داند که در کمک به ثبات سیاسی و تامین امنیت کشور خود نقش موثر و غیرقابل تردیدی ایفا می‌‌کند و قرار دادن حزب‌‌‌الله در لیست تروریستی را اقدامی نادرست و غیرمسئولانه می‌‌داند که نه تنها کمکی به ثبات و امنیت لبنان نمی‌‌‌کند، برخلاف حقوق بین‌‌الملل بخش وسیعی از مردم یک کشور مستقل و نماینده حقیقی آنها نادیده می‌گیرد.

حزب الله بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر