کد خبر: 733335 A

سلیمی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم محلات تاکید کرد:اکنون چه نظارتی در توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود دارد؟ این ارز تنها در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس در جریان بندی از لایحه بودجه در خصوص اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی و در موافقت با حذف این بند،گفت: بنا بود با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی وارد شود و قیمت کالاها افزایش نیابد. اما آیا این اتفاق افتاد؟ این ارز در اختیار چه کسانی و با چه ساز و کاری قرار گرفته است؟ آیا با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی رانت ایجاد نشد؟

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون چه نظارتی در توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود دارد؟ این ارز تنها در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفته است. امروز قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته است و بر کسی پوشیده نیست. قرار بود ما با اختصاص بیت‌المال در راستای کنترل قیمت‌ها گام برداریم. اما امروز قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته است. اگر نهاده‌های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی درگیر شده پس چرا قیمت مرغ تا ۱۵ هزار تومان رفته است؟

سلیمی ادامه داد: متأسفانه شبکه توزیع ارز شکل نگرفته است. نزدیک به یک سال از اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گذرد و هزاران میلیارد به عده‌ای خاص داده شده اما تازه می‌خواهیم عناوین را شفاف کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: اگر همین پول را در اختیار هر خانواده قرار می‌دادیم الان حدود یک میلیون تومان به هر خانواده می‌رسید. قیمت اجناس به قیمت ارز بستگی دارد مگر ارز کاهش نیافت؟ پس چرا قیمت‌ها افزایش یافته است؟ اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی رانت ایجاد کرده و سودی ندارد.

ارز پول خانواده کالاهای اساسی لایحه بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر