کد خبر: 733306 A

شریف پور در تذکر شفاهی:

نماینده مردم ماکو در مجلس گفت: نباید کاری کنیم که در حق مرزنشینان تبعیض شود چرا که آنها نسبت‌های سببی و نسبی با ساکنان آن سوی مرزها دارند و پیشنهاد می کنم تبعیضات عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان برداشته شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عین‌الله شریف پور در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در مجلس با اشاره به اینکه این تذکر در خصوص بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی مبنی بر رفع تبعیض‌های ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۸۷ به دولت اجازه می‌دهد که بابت خروج هر مسافر از مرزهای هوایی ۲۵۰ هزار ریال و از مرزهای دریایی و زمینی مبلغ ۵۰ هزار ریال دریافت کند. ما این را به دولت تنفیذ کردیم که هر سه سال یک بار با مصوبه هیئت دولت نسبت به افزایش عوارض خروج از کشور براساس نرخ تورم اقدام کنند.

وی افزود: علاوه بر این که در ماده ۴۵ قانون مذکور به این موضوع تاکید شده اصلاحات و الحاقات قانون دریافت عوارض خروج از کشور بیان می‌کند که دولت مکلف است از هر مسافری که با گذرنامه دولت جمهوری اسلامی ایران به خارج از کشور مسافرت می‌کنند برای بار اول در هر سال ۵۰۰۰ ریال و برای بار دوم و بیشتر در همان آن سال برای هر نوبت مبلغ ۱۰۰ هزار ریال دریافت کند.

نماینده مردم ماکو در مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه با استناد به قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون دریافت عوارض خروج از کشور ۷۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. 

وی اظهار داشت: نباید کاری کنیم که در حق مرزنشینان تبعیض شود چرا که آنها نسبت های سببی و نسبی با ساکنان آن سوی مرزها دارند و پیشنهاد می کنم تبعیضات عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان برداشته شود.

 

تورم دولت جمهوری اسلامی ایران مالیات بر ارزش افزوده نماینده مردم خروج از کشور بودجه 98
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر