کد خبر: 733050 A

کره جنوبی در ماه ژانویه واردات نفت از ایران را از سر گرفت. پالایشگاه‌های کره‌ای در ماه‌های اخیر توانستند نفت ایران را وارد کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از اس اند پی گلوبال، کره‌جنوبی در ماه ژانویه پس از چهار ماه وقفه به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران واردات نفت خام ایران را از سر گرفت، اما مقدار محموله‌های نفتی بارگیری شده از ایران توسط کره‌جنوبی با توجه به تحریم‌های ایالات متحده آمریکا به پایین‌ترین مقدار خود در سال‌های اخیر رسیده‌ است. 

این کشور آسیایی شمال شرقی ۱.۹۵۸ میلیون بشکه نفت خام پارس جنوبی از ایران، وارد کرده‌ است که چیزی در حدود ۷۴.۹ درصد کم‌تر از مقدار  ۷.۸۱۲ میلیون بشکه در سال گذشته است.

مقدار ۱.۹۵۸ میلیون بشکه کمترین مقدار واردات نفت کره جنوبی از ایران در ده‌های اخیر به حساب می‌آید.

به گزارش اس اند پی گلوبال، بزرگترین پالایشگاه نفتی کره‌جنوبی در ماه ژانویه، چیزی در حدود ۲ میلیون بشکه نفت خام ایران را وارد کرده‌ است. این محموله‌ نفتی طی دو مرحله انتقال پیدا کرده است. یک میلیون بشکه در اواسط ژانویه و یک میلیون هم اواخر ژانویه از ایران وارد کره جنوبی شده‌ است.

شرکت نفتی، تجاری هیوندایی هم از شرکت‌های نفتی است که واردات نفت از ایران را از سر گرفته‌ است. این شرکت در ماه فوریه یک میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرده است. بنابر گزارش‌های حاصله، تصمیم دارد که ۳ تا ۵ میلیون بشکه نفت از ایران وارد کند.

کره‌جنوبی در میان هشت کشوری است که از معافیت‌های نفتی آمریکا برخوردار شد و مجاز به ادامه واردات نفت از ایران شد. سئول در تلاش است تا مقام‌های کاخ سفید را برای تمدید معافیت‌ها قانع کند. کره‌جنوبی بارها به آمریکا توضیح داده‌ است که یافتن جایگزین میعانات نفتی ایران برای پالایشگاه‌ها بسیار سخت و دشوار است.

ایران کره جنوبی آمریکا تحریم نفت خام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر