کد خبر: 732866 A

رحمانی‌فضلی در جمع خبرنگاران خبر داد؛

وزیر کشور گفت: ما تا عید دو جلسه دیگر با دستگاه‌های مرتبط دیگر خواهیم داشت. موضوعات اجتماعی به ویژه بحث نشاط اجتماعی را در دستورکار داریم تا در ایام نوروز برنامه‌های خاص داشته باشیم. همچنین در خصوص تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با رویکرد مصرفی که در ایام عید وجود دارد جلساتی را برگزار می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه نشست مشترک استانداران سراسر کشور با تعدادی از اعضای هیات دولت برای بررسی مسایل اقتصادی استان‌ها در مورد این نشست گفت: امروز جلسه مشترک استانداران کشور را با وزرای اقتصاد، جهاد کشاورزی، رفاه و صمت را داشتیم. موضوعاتی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت تنطیم بازار و تامین مایحتاج مردم در اسفند ماه و به ویژه روزهای منتهی به عید بود. 

وی ادامه داد: بررسی مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی، تامین نقدینگی، تسهیل امور مربوط به گمرک و همچنین در حوزه مربوط به جهاد کشاورزی و بحث قاچاق کالا در این چند جلسه مطرح شده است. 

این عضو دولت دوازدهم نحوه توزیع کالاهای اساسی را برعهده وزارتخانه‌های صمت و جهاد دانست و اظهار داشت: در حوزه تولید و صنعت، با مشکلاتی در شرایط کنونی در استان‌ها مواجه هستیم. استانداران جمع‌بندی‌هایی داشتند که با وزیر صمت مطرح می‌کنند و ایشان هر کدام از مواردی را که قابل حل باشد، انجام می‌دهند و موارد دیگر به هیات دولت برای تصمیم‌گیری ارسال می‌شود. 

رحمانی فضلی افزود: با توجه به ظرفیت‌هایی که استانداران و مدیران منطقه‌ای دارند که با مسایل به صورت مستقیم درگیر هستند، بنا بر این است که با هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی به ویژه حوزه‌های تولید و اقتصاد داریم، بتوانیم دیدگاه‌های دستگاه‌های ملی و استانی را حول حل مسایل سامان داده و مشکلات را به حداقل برسانیم. 

وی در پاسخ به این سوال که اطلس کاملی از نیازمندی‌های استان‌ها نداریم، تصریح کرد: از کجا می‌دانید نداریم. این اطلس وجود دارد. با توجه به اینکه منابع کم اما نیازها زیاد است، برنامه‌ها موجود است اما با توجه به شرایطی که هر ساله در بودجه داریم، امکان تامین بودجه برای این برنامه‌ها کفاف نمی‌دهد. 

وزیر کشور اضافه کرد: بنابراین هر ساله دستگاه‌ها با سازمان برنامه و دولت مسائل خود را مطرح می‌کنند که از جمله آنها استانداری‌ها و وزارت کشور است. 

رحمانی فضلی با بیان اینکه با توجه به اولویتی که دولت قائل است و منابع و اعتباراتی که دارد، باید دولت بتواند این منابع و اعتبارات موجود را با توجه به نیازها تخصیص بهینه دهد تا کار درست شود، خاطرنشان کرد: پس انجام کار کارشناسی و مسایل کاربردی در انجام پروژه‌ها و تامین منابع از اصولی است که به آن همیشه توجه داشته‌ایم. 

وی درباره تداوم این جلسات ابراز داشت: ما تا عید دو جلسه دیگر با دستگاه‌های مرتبط دیگر خواهیم داشت. موضوعات اجتماعی به ویژه بحث نشاط اجتماعی را در دستورکار داریم تا در ایام نوروز برنامه‌های خاص داشته باشیم. همچنین در خصوص تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با رویکرد مصرفی که در ایام عید وجود دارد جلساتی را برگزار می‌کنیم. 

وزیر کشور با تاکید بر اینکه مردم در این ایام به شیرینی، میوه و آجیل نیاز دارند و دستگاه‌های مربوطه باید این نیازها را تامین کنند، بیان کرد: استانداران درگیر این موضوعات هستند این نشست‌ها می‌تواند فکرها را به یکدیگر نزدیک کرده و نیازها را واقعی کند. 

رحمانی فضلی با بیان اینکه تولید و اشتغال همواره بحث مورد توجه دولت بوده است، یادآور شد: در شرایط کنونی با برخی کمبودها در تامین مالی و نقل و انتقالات مالی روبرو هستیم. باید توانمندی‌ها و نیازها خود را با این شرایط ساماندهی کنیم و این جلسات می‌تواند در ایجاد هماهنگی کمک کند.

وزارت کشور عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر