کد خبر: 732008 A

در تفلیس انجام شد؛

چهارمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و گرجستان اول اسفند ماه در تفلیس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، چهارمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و گرجستان به ریاست علی اصغر محمدی، مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه و تاباتادزه، مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه گرجستان روز چهارشنبه (۱ اسفندماه ۱۳۹۷) در محل وزارت امور خارجه گرجستان برگزار شد.

در این نشست، طرفین ضمن بحث درخصوص موضوعات دوجانبه کنسولی بر لزوم حسن اجرای موافقتنامه لغو روادید بین ایران و گرجستان به ویژه تسهیل تردد شهروندان ایرانی در مرزهای گرجستان و رسیدگی به امور مرتبط با مشکلات ایرانیان مقیم، تاکید کردند. 

تسریع در اطلاع‌‌‌رسانی اتباع زندانی به سفارتخانه‌‌‌های دو کشور بررسی روند توافق درخصوص امضای موافقتنامه‌‌‌های انتقال محکومان، معاضدت قضایی در امور کیفری و مدنی و استرداد مجرمان، توسعه همکاری بین پلیس دو کشور در حوزه‌‌‌‌های مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان‌‌‌یافته و بررسی امضای تفاهمنامه‌‌های امنیتی و انتظامی از جمله مهمترین موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

بازدید از حوزه کنسولی استان آجارا و دیدار با مقامات محلی و ایرانیان مقیم باتومی از دیگر برنامه‌‌های سفر هیات کنسولی کشورمان به گرجستان بود.

همچنین به منظور اطلاع و بررسی چگونگی روند اقدامات ماموران مرزی و گمرکی گرجستان، از مرزهای زمینی سارپی (گرجستان و ترکیه) و ساداخلو (گرجستان و  ارمنستان) بازدید و با مسئولان مرزی و گمرکی حاضر در محل در خصوص امور مرتبط با برخی مشکلات ترددی اتباع ایرانی در هنگام عبور از مرزهای این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

ایران و گرجستان علی اصغر محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر