کد خبر: 731954 A

در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۸ ؛

نمایندگان مصوب کردند که عوارض شهرداری‌ها و دهیار‌ ها به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز نشود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با اصلاح بند الف تبصره ۱۴ ماده واحده این لایحه با ۱۶۳ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۸ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که بر اساس آن عبارت "به استثنای عوارض شهرداری ها و دهیاری ها" بعد از عبارت "در جدول ذیل" افزوده شد.

علی اکبر کریمی در توضیح این بند گفت: موضوع تبصره ۱۴ که را منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را احصا کرده، نگاه کنید، درخصوص این عناوینی که برای منابع و مصارف آورده می تواند این عناوین ناظر بر عوارض شهرداری ها هم باشد. واقعیت این است که درخصوص عوارض شهرداری ها که ماده ۶ طبق قانون برنامه ششم است، در تبصره (ز) جزء ۱ ماده ۶ عوارض اصولی موضوع این جزء نیاز به طی مراحل تخصیص نداشته و حداکثر تا ۱۵ ماه بعد با تخصیص ۱۰۰ درصد به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می گردد.

وی ادامه داد: این جدول این شائبه را ایجاد می کند که عوارض شهرداری ها در قالب این جدول برود و عملا در ذیل خزانه قرار بگیرد و به شهرداری بازنگردد. این عوارض باید مستقیم در اختیار شهرداری ها قرار بگیرد و این درآمد عیناً به خود شهرداری ها تعلق می گیرد و دولت همین را اجرا می کند.

براساس بند الف تبصره ۱۴؛ در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها مصوب ۱۳۸۸/۱۰/۱۵ و با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و همچنین معطوف‌نمودن پرداخت یارانه به خانوارهای نیازمند و در اجرای ماده (۳۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، تمامی دریافتی‌ها (منابع) مندرج در جدول ذیل به استثنای عوارض شهرداری ها و دهیاری ها به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل ‌کشور واریز می شود.

 

بودجه سلامت لایحه هدفمندسازی یارانه ها عوارض شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر