کد خبر: 731363 A

سفیر ایران در مکزیک:

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نمایشگاهی از برخی از دستاوردهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در مرکز فرهنگی معاصر مکزیک برگزار شده است که تا ۱۹ اسفند ماه در این مرکز برپا خواهد بود.

به گزارش ایلنا، مراسم گشایش نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی محمدتقی حسینی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک و خایمه لئون ناوارته رئیس مرکز فرهنگی مکزیک معاصر برگزار شد.

سفیر ایران در مکزیک در این مراسم ضمن تشکر از دستگاه‌های فرهنگی مکزیک و شهرداری مکزیکوسیتی برای همکاری در برگزاری این نمایشگاه گفت: انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز پیشرفت و توسعه در تمامی بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی و فن آوری را فراهم کرد. براساس شاخص‌های بین‌المللی ایران یکی از کشورهای پیش‌رو در موضوعات علم و فن‌‌‌آوری، امنیت، آموزش و پرورش، پزشکی و تحولات اجتماعی شناخته می‌شود.

وی افزود: در این نمایشگاه گوشه‌ای از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه علمی و فن‌‌آوری را به نمایش گذاشته‌ایم.

خایمه لئون ناوارته، رئیس مرکز فرهنگی مکزیک معاصر نیز با تبریک چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: امروز افتخار داریم که در این مرکز فرهنگی نمایشگاهی متفاوت با نمایشگاه‌های معمول مشاهده می‌کنیم. این نمایشگاه به جنبه‌های علمی و فن آوری ایران پرداخته است که نشان از پیشرفت قابل ملاحظه این کشور در این حوزه‌ها به خصوص نانو تکنولوژی و فن آوری های پیشرفته دارد.

در این نمایشگاه پیشرفت‌های کشورمان در زمینه‌های پزشکی، داروسازی، هوافضا، نانوتکنولوژی، باروری خارج از رحم، صنایع لیزر، انرژی‌های نو و سایر دستاوردهای علمی کشورمان در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است. همچنین جاذبه‌های تاریخی و گردشگری کشورمان نیز معرفی شده است.

همچنین به مناسبت برگزاری این نمایشگاه کتابچه‌ای از مهمترین دستاورده‌ای علمی و فن‌‌آوری کشورمان توسط این نمایندگی به زبان اسپانیایی منتشر شده است که در اختیار عموم قرار گرفت.

محمدتقی حسینی ایران و مکزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر