کد خبر: 731350 A

با اعلام رمز یا زهرا (س)؛

رزمایش بزرگ دریایی «ولایت ۹۷» با رژه یگان‌های سطحی، زیرسطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش آغاز شد.

به گزارش ایلنا، مرحله نمایش قدرت رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با عنوان «ولایت ۹۷»، با رمز مقدس یا زهرا (س) به مدت سه روز از صبح امروز با انجام رژه دریایی انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی و یگان‌‌‌‌های پروازی این نیرو در دریای عمان آغاز شد.

در این مراسم بیش از یکصد فروند از یگان‌‌های نیروی دریایی اعم از ناوشکن‌های رزمی، ناوهای موشک‌انداز، ناوهای پشتیبانی، زیردریایی‌های سنگین و سبک، هواناوها، هواپیماهای بال ثابت و بالگردهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به سرفرماندهی ناو «خارک» حضور داشتند.

رزمایش بزرگ «ولایت ۹۷» در گستره‌‌‌ای به وسعت بیش از دو میلیون کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند (تا مدار ۱۰ درجه) اجرا شده و طی آن ضمن اجرای سناریوهای تاکتیکی آفندی و پدافندی برای حراست از آب‌های سرزمینی کشورمان و حفظ خطوط مواصلاتی و به اهتزاز در آوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران، برخی از مهمترین سامانه‌‌های رزمی از جمله موشک‌‌‌های کروز دریایی، اژدر و سامانه‌‌های راکت‌‌انداز از روی شناورهای سطحی، زیر سطحی و یگان‌‌های پروازی مورد تست و آزمایش قرار خواهد گرفت.

ناوگروه شصتم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوهای پشتیبانی بوشهر و لاوان و ناوشکن بایندر نیز که هم اکنون در ماموریت برون‌‌‌مرزی خود به سر می‌برند، بخشی از سناریوی رزمایش «ولایت۹۷» را اجرا خواهند کرد.

یگان‌‌های حاضر در این ناوگروه که هم‌‌اکنون در اقیانوس هند حضور دارند، ضمن اشراف طلاعاتی و رصد شناورهای بیگانه و دشمن در هزاران کیلومتر دورتر از آب‌های سرزمینی ایران، اطلاعات لازم را جهت انجام عملیات‌‌های مقابله در اختیار دیگر یگان‌‌های حاضر در رزمایش قرار می‌‌دهند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتش جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر