کد خبر: 730924 A

واعظی در دیدار سفیر ترکیه:

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول و نوآوری برای تعمیق روابط و همکاری‌های تهران - آنکارا، گفت: باید با همکاری و هماهنگی‌های همه‌جانبه، تمام ظرفیت‌های موجود را در راستای منافع دو ملت بزرگ ایران و ترکیه فعال کنیم.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی در دیدار «دریا اورس» سفیر ترکیه در تهران لزوم گسترش روابط ایران و ترکیه در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه همواره در روزهای سخت در کنار یکدیگر بوده و خواهند بود و هیچ چیزی نمی‌تواند مانعی در مناسبات برادرانه و صمیمی دو دولت و دو کشور ایجاد کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه زمینه‌های گسترده و متنوعی برای ارتقای سطح همکاری بین دو کشور وجود دارد گفت: بر اساس توافقات انجام شده، مصمم هستیم روابط تجاری و بانکی دو کشور را هر چه بیشتر گسترش دهیم.

واعظی همچنین با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای اسناد و توافقات بین دو کشور گفت: توافقات خوبی با اراده رؤسای جمهور دو کشور به امضا رسیده است که با عملیاتی شدن این اسناد، می‌توان شاهد تحرک و نوآوری در سطح مناسبات و روابط تهران و آنکارا بود.

دریا اورس، سفیر ترکیه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از برنامه‌های خود در راستای فعال کردن ظرفیت‌های توسعه همکاری بین دو کشور گفت: اطمینان داشته باشید که ترکیه تمام تلاش خود را برای تحکیم روزافزون روابط با جمهوری اسلامی ایران به کار خواهد گرفت.

سید محمود واعظی محمود واعظی دریا اورس سفیر ترکیه دریا اورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر