کد خبر: 730746 A

دادستان تهران:

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در بحث تحکیم نهاد خانواده تاکیدات فراوانی در قوانین و اسناد بالادستی شده است، هیچ مشکلی از نظر قانون نداریم و فقط دستگاه‌های مسئول باید هماهنگ باشند.

به گزارش ایلنا، عباس جعفری دولت‌آبادی در نشست بررسی راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که با محوریت تحکیم نهاد خانواده برگزار شد پس از بیان شرکت کنندگان در این نشست افزود: مشاوره باید ارزان و قابل دسترس باشد و نقش مشاوره ها قبل از ازدواج و در طول زندگی بسیار مثبت ارزیابی می شود­.
دادستان تهران گفت: در بحث زندانی کردن مردان در موضوع مهریه باید سیاست متعادلی در پیش گرفته شود و مردی که فقیر است اگر به دلیل نپرداختن مهریه به زندان بیفتد قطعا پس از خروج از زندان، همسرش را طلاق خواهد داد و باید توجه کنیم که مردی از این بابت به زندان بیفتد که از توانمندی پرداخت مهریه را داشته باشد اما استنکاف کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش ارتباط میان آموزش و پرورش و دانشگاه را در بحث خانواده مهم خواند و گفت: نقش صدا و سیما و رسانه ها نیز در بحث آموزش خانواده مهم است و برنامه‌های صدا و سیما که بسیار­ هم تنوع دارد باید از حالت نظری به عملیاتی تبدیل شود.
وی افزود: در خصوص برخی از جرایم مانند فرار از منزل و ضرب و جرح در خانواده ها ، باید توجه کرد که دعوای خانوادگی با دعوای میان دو شرور تفاوت دارد و قاضی صبوری باید موضوع را مدیریت کند و بازداشت زوج یا زوجه و نگاه محض قضایی به این موضوع ما را به جایی نمی رساند.
وی بر بهره گیری از تاکیدات قرآنی در پیشگیری از طلاق تاکید کرد و گفت: اگرچه در دو سال اخیر با کاهش طلاق روبرو بوده ایم اما باید اسناد بالادستی در خصوص طلاق اجرایی شود.
دادستان تهران به تلاش ماهواره ها در ترویج موضوع خیانت زوجین به هم و ترویج سبک زندگی غربی اشاره کردو­ گفت: آنها بنا دارند نهاد خانواده را بهم بزنند و باید دستگاه هایی مانند بسیج ، مساجد و نهادهای مردمی ظرفیت خود را در این بخش نشان دهند.
جعفری دولت آبادی گفت: در جلسه آینده نقش دستگاه ها در انجام وظایفشان را در حوزه خانواده مرور خواهیم کرد و تنها راه نجات از آسیب ها خانوادگی­ تقویت و تحکیم نهاد خانواده است.

در این نشست که به میزبانی دادستانی عمومی و انقلاب تهران برگزار شد ، تعدادی از معاونان دادستان تهران و مسئولانی از سازمان های بهزیستی، آموزش و پرورش، امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ، پزشکی قانونی و نیروی انتظامی حضور داشتند.

محور اصلی این جلسه بررسی راهکارهای تحکیم هرچه بیشتر نهاد خانواده بود و شرکت کنندگان عملکرد خود را بیان کردند.

 

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر