کد خبر: 730347 A

سفیر ایران در دمشق:

وزیر اوقاف سوریه به همراه جمعی از علمای مذهبی برجسته سوریه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق با سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، این دیدار به منظور تبریک چهلمین سالگرد پیروزی جمهوری اسلامی ایران و همچنین تسلیت و ابراز همدردی به مناسبت شهادت جمعی از پاسداران سپاه انقلاب اسلامی در پی حادثه تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان انجام شد.

عبدالستار السید، وزیر اوقاف سوریه در این دیدار ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب مبارک اسلامی ایران از هنگامه ظهور که جهت منطقه را تغییر داد، تاکنون پیروزی‌های خط مقاومت را رقم می‌زند و همچنان ادامه دارد. جهت‌‌‌‌گیری انقلاب همان مسیری است که خداوند و رسول گرامی (ص) عرضه کرده است، که دشمن اسرائیل و آمریکا است.

وی ادامه داد: بی‌‌شک امروز ما به سفارت جمهوری اسلامی ایران به عنوان خانه و خانواده خود نگاه می‌کنیم و اکنون در منزل خودمان گرد آمده‌ایم تا همگی به اتفاق علمای سوریه، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک بگوییم و همچنین برای شهدای سپاه پاسداران که نماد عظمت و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران هستند و در روزهای اخیر به دست جنایتکار تکفیری و ارهابی، آمریکایی و صهیونیستی، شهادت رسیدند طلب رحمت کنیم.

وزیر اوقاف سوریه افزود: هر اقدامی که آمریکا علیه ایران انجام دهد، با شکست روبه‌رو شده است، زیرا جمهوری اسلامی ایران در مسیر رهنمودهای رهبری و هدایت‌های ایشان در حرکت است.

عبدالستار السید در این دیدار از مقام معظم رهبری، ریاست‌‌جمهوری، نظام، مردم ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین سربازانی که در کنار ارتش سوریه در جبهه‌های جنگ با تروریست‌های تکفیری صهیونیستی و سعودی ایستادگی کردند، قدردانی کرد.

علمای مذهبی سوریه نیز در این دیدار از ایران به عنوان یک قدرت بزرگ و تاثیرگذار نام برده و از حمایت‌های موثر ایران از سوریه تقدیر و تشکر کرده و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.

جواد ترک‌آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز در این دیدار با بیان اینکه تکفیری‌ها ضعیف و بازنده هستند، اظهار داشت: موضع مقتدرانه سوریه در برابر تروریست‌ها باید در تاریخ منطقه ثبت شود.

وی اضافه کرد: تبریک‌های صمیمانه و حضور با شکوه شما به محضر مقام معظم رهبری و از زبان شما به مردم ایران و رئیس‌‌‌‌جمهور و مسئولان جمهوری اسلامی ایران انتقال داده خواهد شد.

سفیر ایران با اشاره به حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه اقدامات گروه‌های تکفیری در همه‌‌جا با شکست و نابودی روبه‌رو شده و آنها بازنده و ضعیف هستند. 

ترک‌آبادی ضمن قدردانی از حضور هیأت مذکور خاطرنشان کرد: این حضور، پیام‌‌آور محبت و شور برادری است و همان احساس در وجود برادران شما در ایران و در تمامی سطوح مسئولان ایران نیز دیده می‌شود. 

وی ادامه داد: همزمان با فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری با اشاره به اینکه به مرحله دوم انقلاب وارد شده‌ایم و مرحله اول که در مرحله تاسیس بودیم را پشت سر گذاشتیم، یاد کردند و هنگامی که این انقلاب را تاسیس کردیم، آمریکا از ایران و منطقه بیرون رانده شد. هر تلاش دیگری که برای به دست آوردن زمام منطقه انجام داد، با شکست روبه‌‌‌رو شد.

سفیر ایران در دمشق با اشاره به توطئه‌‌‌چینی‌‌های آمریکا در سوریه و با بیان اینکه این ظلم با موضع مردم و ارتش سوریه با رهبری شجاعانه بشار اسد، دفع شد، ابراز داشت: تاریخ باید این موضع شجاعانه و مقتدرانه را نه فقط در سوریه بلکه برای کل منطقه ثبت کند.

ترک‌آبادی با اشاره به پیروزی‌های به دست آمده در سوریه بیان کرد: این پیروزی، پیروزی همه مردم است، مردمی که به اصول درست حق که به آن آزمایش و مورد امتحان واقع شدند و در آن صبوری کردند و به حقیقت مصداق آیه شریفه «سلامٌ عَلَیْکُم بِمَا صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى ٱلدَّارِ »صبوری کردند.

سفیر ایران در دمشق افزود: موضع ما نسبت به سوریه یک موضع اصولی است و ما به حق مردم سوریه در آنچه خواستار آن هستند ایمان داریم و به قلمرو سوریه و مرزهای آن با رهبری بشار اسد متعهد هستیم.

جواد ترک‌آبادی سفیر ایران در سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر