کد خبر: 730064 A

جمعی از نمایندگان مجلس با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی، طرح سؤال از رئیس‌جمهور درباره وضعیت آموزش و پرورش رایگان و هزینه‌های بالای این وزارتخانه امضا کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، جمعی از نمایندگان مجلس با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی (طرح سؤال از رئیس‌جمهور ) درحال امضاء کردن برگه سوال از روحانی درباره وضعیت آموزش و پرورش رایگان و هزینه‌های بالای این وزارتخانه هستند.

متن طرح که تاکنون بیش از ۲۰ نماینده آن را امضا کرده‌اند، به شرح زیر است:

هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم

احتراما با توجه به اصل ۸۸ قانون اساسی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با توجه به نقض اصلی سی‌ام قانون اساسی، فصل سوم قانون اساسی از رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر حسن روحانی طرح سوال داریم.

سوال: چرا طبق اصلی سی‌آم قانون اساسی، وسایل آموزش و پرورش رایگان برای همه دانش‌آموزان از همه طبقات جامعه، نژاد، قوم، به طور عادلاانه و رایگان تا پایان دوره متوسطه فراهم نمی‌گردد.

فصل سوم قانون اساسی حقوق ملت[اصل نوزدهم]: مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ و نژاد و زبان مانند این‌ها سبب امتیاز نخواهد شد.

اصل سی‌ام قانون اساسی: دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای ملت تا پایان دوره آموزش متوسطه فراهم سازد و و وسایل و تحصلات عالی را گسترش دهد.

 

آموزش و پرورش رئیس جمهور قانون اساسی نمایندگان مجلس سوال از رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر