کد خبر: 729941 A

در جریان بررسی بودجه ۹۸؛

با موافقت نمایندگان دولت برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسیدشده در سال ۱۳۹۸ تـا معــادل ۵ هزارمیلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی منتشر می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان  رسیدگی به بودجه ۹۸ بندهای (ح) و (ط) تبصره ۵ ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، دولت برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسیدشده در سال ۱۳۹۸ تـا معــادل پنجاه هزارمیلیارد (۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال اوراق مالی اسلامی ریالی منتشر کند. اصل و سود و هزینه‌های مترتب بر انتشار این اوراق در بودجه‌های سنواتی کل کشور پیش‌بینی می‌شود.

مجلس مقرر کرد به‌منظور‌ سرمایه‌گذاری در طرح‌های نفت و گاز با اولویت میادین مشـترک وزارت نفت و طرحهای زیربنایی و توسعه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو ، وزارتخانه‌های مذکور از طریق شرکتهای تابعه ذی‌ربط و با تصویب شورای اقتصاد، اوراق مالی اسلامی (ریالی یا ارزی) در سقف سی و پنج هزار میلیارد (۳۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال منتشر کند و بازپرداخت اصل و سود این اوراق توسط شرکت‌های مذکور از محل افزایش تولید همان میادین (برای طرح‌های وزارت نفت) و عایدات طرح (برای طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت) تضمین کنند.

 

اقتصاد بودجه دولت وزارت صنعت معدن و تجارت وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر