کد خبر: 729452 A

تابش در تذکر شفاهی:

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد با توجه به حساسیت افکار عمومی به عملکرد مجلس شورای اسلامی؛ پیشنهادات در بودجه در خصوص مسائل مهم، کلان و ملی باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درجریان بررسی در جریان بررسی بودجه ۹۸ محمدرضا تابش در تذکر شفاهی عنوان کرد: اخطار در موضوع دستور روز است؛ اصل ۱۶۷ قانون اساسی به مواد ۲۰،۲۱ و ۲۲ است؛ در مواد مذکور، اختیارات رییس و هیات رییسه محترم برای اداره مجلس مشخص شده است که تجلی آن در بند ۱۱ ماده ۲۱ است؛ حفظ شان و اقتدار مجلس و جایگاه حقوقی نمایندگان است.

وی ادامه داد: بر اساس اصل ۱۶۷ قانون اساسی که مربوط به سوگند نمایندگان است، قسم یادکردیم در انجام وکالت، رعایت امانت وتقوا را داشته باشیم ودر گفته ها و اظهار نظرها، تامین منافع و مصالح مردم را مد نظر قرار دهیم؛ دیروز ۷ ساعت و امروز ۱.۵ ساعت جلسه علنی برگزار کردیم، ۵ پیشنهاد مطرح شده که از مجموع آن ها ۳پیشنهاد تصویب شده است؛ شما باید آن را رد یا تایید کنید.

این نماینده مجلس گفت: افکار عمومی به عملکرد مجلس حساس است؛ مثلنطق های اضطراری و پیشنهادات شفاهی  که شما تمهیداتی اندیشیدید که نمایندگان به نحو مطرح کنند؛ استدعا دارم که راجع به پیشنهادات نمایندگان تمهیداتی بیاندیشید؛ پیشنهاداتی که رد کمیسیون تلفیق تایید نشده، مطرح می شود در حالی که باید پیشنهاداتی مطرح شود که به علت فوت فرصت و اینکه منافع ملی به خطر میافتد یا خیر در برنامه ریزیی وبودجه ریزی کشور مطرح شود.

تابش افزود: چه استدلالی دارید که دیروز تا امروز ۵۰ پیشنهاد مطرح شده و فقط ۳ تا توصیب شده است؛ افکار عمومی نسبت به عملکرد ما حساس است.

وی تاکید کرد: هم خود همکاران مراعات کنند و هم شما( رییس مجلس) تمهیداتی بیاندیشید که پیشنهادات مهم، کلان و ملی مطرح شوند.

لاریجانی در پاسخ وی گفت: مساله آقای تابش این است  که سرعت ما در جلسات علنی بیشتر باشد؛‌ همین روش مطابق با آیین نامه است؛ آقای قاضی زاده به هر بندوتبصره ای که می رسند به همکاران می گویند که اگر کسی بر پیشنهادد خود اصرار ندارد، مطرح نکند که جلسات با سرعت بیشتری پیش برود.

آیین نامه بودجه مجلس شورای اسلامی مد افکار عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر