کد خبر: 728908 A

نوبخت در صحن مجلس :

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: اگر خودمان تحریم آمریکا را جدی تلقی کنیم و سقف فروش نفت را کاهش دهیم، کار مناسبی نیست و خودتحریمی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، در پیشنهادی در بند «ب» تبره ۱ لایحه، اظهار داشت: میزان ۳۷ هزار میلیارد تومان از سقف فروش حاصل از نفت از بودجه باید کم شود.

 محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در مخالفت با این پیشنهاد عنوان کرد که امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه و نامعقول آمریکا را به نحو شایسته دور بزنیم، کما اینکه تاکنون این کار را کرده‌ایم و از همه هنر خود هم در این رابطه استفاده می‌کنیم.

وی افزود: سال قبل سقف ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز تصویب شد اما روزهایی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت را هم داشتیم. اکنون هم سقف فروش نفت را ۱.۵ میلیون بشکه نفت در روز برای احتیاط قرار داده‌ایم که ممکن است بیشتر هم به بتوانیم فروش داشته باشیم.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: اگر خودمان تحریم آمریکا را جدی تلقی کنیم و سقف فروش نفت را کاهش دهیم، کار مناسبی نیست و خودتحریمی است.

بودجه سازمان برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نفت فروش نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر