کد خبر: 728893 A

نعمتی:

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اضافه کردن ۴۰ هزار میلیارد تومان خلاف قانون نیست و مجلس حق دارد در جریان بررسی لایحه بودجه تغییراتی را ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی بهروز نعمتی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸، با اشاره به اصل ۱۵۲ قانون اساسی گفت: هرگونه تغییر در ارقام بودجه تابع مقررات خاص خود است اما اکنون بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان به بودجه پیشنهادی دولت اضافه شده و تغییرات جدی را ایجاد کرده که صورت اصلی بودجه را تغییر داده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ماده ۱۸۲ قانون آئین نامه داخلی مجلس آمده است کمیسیون تلفیق موظف است ظرف ۱۵ روز پس از پایان مهلت، گزارش خود را تقدیم کند.

وی افزود: گزارشی که کمیسیون تلفیق تهیه کرده دارای پیوست ها و جداول بودجه نیست و عملا نمی دانیم برچه اساسی تصمیم گیری کنیم. متاسفانه در این موضوع برخورد صنفی را شاهد هستیم اما این موضوع قابل تامل است، لازم است رئیس مجلس دستور دهد تا جداول در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

 لاریجانی در پاسخ به تذکرات بهروز نعمتی اظهار داشت: اضافه کردن ۴۰ هزار میلیارد تومان خلاف قانون نیست و مجلس حق دارد در جریان بررسی لایحه بودجه تغییراتی را ایجاد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۴۰ هزار میلیارد تومان به بودجه اضافه نشده است، بیان کرد: دولت دو سقف را برای بودجه در نظر گرفته بود که کمیسیون تلفیق یک سقف را تعیین کرد و نظر دولت نیز تقریبا همان سقف ۴۴۷ هزار میلیارد تومانی بود.

وی گفت: اصلاح جداول نیز آمده است و هر جدولی را که کمیسیون تلفیق تغییر داده در اختیار نمایندگان قرار می گیرد

بودجه رئیسه مجلس شورای اسلامی قانون قانون اساسی لایحه بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر