کد خبر: 728652 A

ایلنا از اصفهان گزارش می‌دهد؛

امروز باردیگر عطر شهدا خیابان‌های دیار نصف جهان را پر می‌کند و خط سرخ شهادت بار دیگر یادآور روزهای دفاع مقدس خواهد شد. شهدای دفاع از حریم امنیت امروز بر دوش مردم شهیدپرور و قدردان اصفهان تشییع خواهد شد تا بار دیگر مردم با شهیدان خود تجدید پیمان کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، چهارشنبه شب بود که خبر انفجار یک دستگاه اتوبوس حامل سربازان منطقه مرزی در سیستان و بلوچستان در فضای مجازی دست به دست چرخید اما کمتر کسی فکرش را می‌کرد که بیشتر شهدای این حادثه تروریستی از استان اصفهان باشند.

روز پنجشنبه کابوس به مراتب بزرگتری برای مردم شهر رقم خورد. درد بود و فغان و ناله‌هایی که تمامی نداشت. تصاویر ارسالی دردناک بود و هرچه عقربه های ساعت ثانیه ها را در می نوردیدند بر عمق فاجعه افزوده می شد. مادران و پدرانی اشک ریزان، زنانی مبهوت و بچه هایی که در کودکی و نوزادی، طعم تلخ یتیمی را مزمزه می کردند؛ این عکس ها آتشی می‌شد و بر پیکر جامعه رنجور اصفهان می تاخت.  

موج پیام های تسلیت به راه افتاد. زبان‌ها قاصر از وصف و ابراز تسلیت بود. به راستی کدام واژه ای می تواند چنین داغی را تسلی دهد؟ با این حال ادب حکم می کرد از کنار این موضوع به سادگی نگذریم. استاندار و شهردار اصفهان در واپسین لحظه‌ها پیام خود را ارسال کردند.

پیام تسلیت استاندار اصفهان

بار دیگر عناصر خود فروخته و دست نشانده استکبار جهانی که با حضور پررنگ و حماسی مردم انقلابی ایران در جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب اسلامی نتوانستند به اهداف شوم خود دست یابند، با اقدامات تروریستی خود تلاش نمودند که امنیت ایران را خدشه دار نمایند، ولی بی شک این گونه اقدامات تروریستی، نه تنها ذره‌ای از عزم راسخ نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت و مبارزه با مزدوران استکبار جهانی نخواهد کاست بلکه عزم آنان را برای حفظ امنیت و آرامش مردم عزیز ایران اسلامی افزون خواهد کرد تا با صلابت بیشتر در مقابل هرگونه تعدی و تجاوز دشمنان به مرزهای ایران اسلامی ایستادگی کنند.

عباس رضایی در ادامه پیام خود آورده است: شهادت مظلومانه و جانسوز جمعی از غیورمردان لشکر ۱۴ امام حسین(ع) و فرزندان رشید و شجاع ملت ایران در حادثه تروریستی انفجار در نزدیکی اتوبوس حامل رزمندگان غیور و حافظین امنیت مرزهای ایران اسلامی؛ را به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مردم عزیز ایران اسلامی و بویژه مردم شریف و شهید پرور استان اصفهان که بار دیگر با تقدیم شهدای بزرگوار دِین خود را به انقلاب اسلامی ادا نمودند و همچنین به خانواده بزرگوار این شهدای گرانقدر تبریک و تسلیت عرض نموده و شفای عاجل برای مجروحین این حادثه را از خداوند متعال خواهان و خواستارم.

پرچم های نیمه افراشته

شهردار اصفهان نیز با بیان اینکه همه پرچم‌های شهر اصفهان در پی شهادت مدافعان وطن به حالت نیمه افراشته در می آید گفت: شهادت 27 مدافع عاشق وطن از لشکر همیشه سربلند 14 امام حسین (ع) را به مردم و خانواده آنها تسلیت و تبریک می گویم. حمله ناجوانمردانه خصم زبون، همه ملت و مردم اصفهان را غصه دار کرده است اما خون هر شهید مقدمه یک پیروزی جدید است.  قدرت الله نوروزی ادامه داد: همه مردم در ایران و اصفهان به صحنه خواهند آمد و پیکر پاک این گلگون کفنان را بر دستان خود تشییع می کنند و این کار برای همه ما پیام دارد.   وی افزود: امروز با اعلام عزای عمومی، همه پرچم های شهر اصفهان به حالت نیمه افراشته در می آید. پرچم های عزای عمومی نیز در اصفهان نصب شده است.

عزای عمومی

استاندار اصفهان در پی فاجعه تروریستی سیستان و بلوچستان روزهای شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در استان اصفهان عزای عمومی اعلام کرد و گفت: همزمان با تشییع پیکر پاک شهدا در اصفهان و شهرستان‌ها، روزهای شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در استان عزای عمومی است.

روز وصال و اندوه فراغ

شهادت رفیع ترین درجه مرگ در نزد خداوند منان است، اما درد آن برای بازماندگان جانکاه و فراغ عزیزان جانسوز است. تصاویر هم این اندوه و فراغ جانکاه را تاب نمی آورند. صفحات مجازی پر شده از دلنوشته های اندوه بار. انتشار تصاویر ویدئویی پدر یکی از شهدا که در فرودگاه منتظر رسیدن هواپیمای حامل پیکر شهدا است، بخشی از فاجعه را هویدا می کند" محسن بابا، بیا بابا" " محسن کجا رفتی بابا" و محسنی که دیگر نیست تا پدر در گوشش نجوا کند.

اما ناله های پدران و مادران و خانواده این عزیزان بی همراهی مردم نبوده و نیست و امروز ساعت 14 و سی دقیقه، مردم شهر هم قدم و هم درد با خانواده شهدا از پل بزرگمهر برای بدرقه این عزیزان به سمت گلستان شهدا حرکت خواهند کرد. فریاد سر خواهند داد که خون جوانان وطن شان به ناحق ریخته شده و جامعه مدعی مبارزه علیه تروریسم این بی آبرویی را نمی‌تواند کتمان کند.

انگار سال ها است طالع مردم شهر را به بدرقه‌های تلخ گره زده اند؛ بدرقه زاینده رود، بدرقه شهدا، بدرقه آب و ...  روزی که "کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران"

اتوبوس استان اصفهان اصفهان حمله تروریستی سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر