کد خبر: 728593 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

وکیل یکی از متهمان پرونده شرکت دومان توکان به تشریح جزییات احکام صادر شده برای متهمان این پرونده پرداخت.

حمیدرضا محمدی، وکیل مهدی ذکایی در گفت‌‌‌و‌‌‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، ضمن تایید صدور حکم متهمان پرونده شرکت دومان توکان گفت: به صورت کتبی هنوز حکم را دریافت نکرده‌‌‌ایم و ابتدا از خبر تلویزیون مطلع شدیم حکم صادر شده است. 

وی ادامه داد: براساس این حکم، دومان سهند، مدیرعامل شرکت دومان توکان به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل بیست سال حبس، ۳۰ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم شده است.

وکیل متهم پرونده شرکت دومان توکان افزود: همچنین رشید جباری، رئیس هیات مدیره شرکت دومان توکان به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۱۸ سال حبس، ۲۵ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از هر گونه خدمات دولتی محکوم شده است. 

محمدی درخصوص موکل خود هم اظهار داشت: موکل بنده مهدی ذکایی، معاون حقوقی شرکت دومان توکان نیز به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل ۱۵ سال حبس، ۲۵ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم شده است. 

وی در رابطه با متهم ردیف چهارم پرونده هم تصریح کرد: احسان حدیدساز، جانشین مدیرعامل و رییس واحد جذب شرکت به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل هشت سال حبس، بیست ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم شده است. 

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا درخواست تجدیدنظر می‌‌‌کنید، خاطرنشان کرد: براساس استجازه و قانون دادگاه‌‌های ویژه، حکم صادر شده قطعی است اما بنده به رغم اینکه وکیل تسخیری هستم هرچه از دستم ساخته باشد انجام می‌‌دهم.

شرکت دومان توکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر