کد خبر: 727692 A

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس نمایندگان ژاپن:

رئیس مجلس شورای اسلامی با رئیس مجلس نمایندگان ژاپن دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در این دیدار با اشاره به دیدار با رئیس پارلمان ژاپن در حاشیه بین‌‌المجالس گفت: از نگاه مثبت به توافق هسته‌‌ای تشکر می‌‌کنیم، آن زمان ما بحث‌‌های زیادی در مورد فعال کردن همکاری‌‌های اقتصادی میان دو کشور داشتیم و مسیر خوبی در این رابطه طی شد.

وی افزود: تجار ایرانی علاقه‌‌مند به همکاری نزدیک با ژاپن هستند اما دولت ژاپن حدود سه سال است با اتخاذ تصمیمی اعلام کرد 10 میلیارد دلار خط اعتباری برای همکاری اقتصادی اختصاص می‌‌‌دهد اما تحقق نیافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت‌‌های ژاپنی علاقه‌‌مند به سرمایه‌‌گذاری در زمینه پتروشیمی و نفت هستند، امیدواریم شما این موضوع را مدنظر قرار دهید.

در ادامه، اوشی ما رئیس پارلمان ژاپن با تاکید بر ضرورت سرمایه‌‌گذاری میان دو کشور خواستار همکاری‌‌های دوجانبه شد و اظهار داشت: توافق هسته‌‌ای در شرایط سخت مورد حمایت ما است و تمایل داریم تداوم یابد.

وی اضافه کرد: روابط دیپلماتیک دو کشور دارای اهمیت است اما روابط میان نمایندگان و پارلمان نیز بسیار حائزاهمیت است و انتظار می‌‌رود همکاری‌‌ها میان گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن افزایش یابد.

رئیس پارلمان ژاپن سیاست دولت روحانی در راستای همکاری سازنده با جوامع بین‌‌المللی در اجرای توافق هسته‌‌ای را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: نقش عمده شما در تصویب لوایح سه‌‌گانه مورد احترام است.

ایران و ژاپن علی لاریجانی روابط ایران و ژاپن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر